Politika

Vjerovali ili ne: Kandidat na izborima darovao sportiste, a nije tražio glasove!


Vjerovali ili ne, Velibor Stanić, kandidat za odbornika u Skupštini Banjaluke na lokalnim izborima darovao je sportsku opremu boks i kik boks klubu “Sveti Georgije”, a da nije tražio ništa zauzvrat, pa ni glasove.

dusko-zoric-trener
Duško Zorić, trener

– Gospodin Stanić je izrazio želju da simbolično pomogne našem klubu po preporuci mog prijatelja i pobratima čije ime ne bih pominjao. Otvoreno sam rekao da donacija ne utiče na moj izbor oko glasanja, ali je Stanić je insistirao da pomogne i ja sam pomoć prihvatio u interesu kluba, naših članova i takmičara. Rekao sam da su nam neophodne kacige za sparing i rukavice – priča Duško Zorić, trener banjalučkog boks i kik boks kluba “Sveti Georgije”, koji je za kratko vrijeme od osnivanja proizveo brojne evropske i državne prvake.

Zorić kaže da je Stanić ubrzo donio opremu, te da mu se svidjelo što ga nije uslovio nikakvim glasanjem.

– Da sam bio tako uslovljen, sigurno ne bismo ni kafu popili prije dva dana. Dakle, primili smo dragocjenu donaciju u vidu sportske opreme i ukazujemo poštovanje gospodinu Staniću na istoj. Ostajemo apolitični i dosljedni sportskim aktivnostima, a sarađivaćemo sa svima koji su dobronamjerni. Ova nesebična donacija, čiju smo dodjelu fotografisali, svakako će unaprijediti naše sportske rezultate – ističe Zorić.

stanic-sa-clanovima-kluba-2

Velibor Stanić, kandidat Socijalističke partije za odbornika u banjalučkom parlamentu kaže za SrpskaCafe da je bio dugogodišnji odbojkaš u Sarajevu i u Banjaluci, gdje je došao poslije rata.

– Apsolutno sam upoznat sa problemima sportista i sportskih klubova u Banjaluci i Srpskoj. Kada sam upoznao gospodina Zorića, a pogotovo čuo da taj klub radi i sa djecom iz Doma Rada Vranješević koje izvodi na pravi put, ponudio sam da pomognem u skladu s mogućnostima – kaže Stanić.

stanic-sa-clanovima-kluba-1

On ističe za naš portal da je nabavio određen broj bokserskih rukavica i kaciga, i poklonio ih klubu.

– Naravno da ništa nisam tražio. Ma kakve glasove! Daj bože kad bi ovo pokrenulo da i drugi neko pomogne nekom klubu, sportisti… Ne da to bude puki interes u ovo vrijeme kada se (tokom izborne kampanje) manipuliše sa djecom, penzionerima i drugima – navodi Stanić.

M. Čabarkapa

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

BiH prije mjesec dana propustila priliku da nabavi Sputnjik V

GC

Vlada Srpske izdvaja 20 000 KM za pomoć porodici Bojanić

GC

Požarna linija kod trebinjskih sela duga do pet kilometara

GC

“Fudbalom do hljeba”: Turnir ispunio cilj

GC

Petković: Srpsku ne može ukinuti ni Željko Komšić ni bilo ko drugi

DB

Glumica Biljana Čekić dobija stipendiju za školovanje

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više