Igokea u velikom stilu odbranila krunu

Košarkaši Igokee su novi-stari šampioni BiH. Aleksandrovčani su najbolje ostavili za kraj i u velikom stilu, u majstorici finala, srušili Bosnu rezultatom 96:72.

S obzirom na to da je o prvaku odlučivao peti meč, očekivala se neizvjesna predstava u Laktašima. Međutim, već nakon uvodnih nekoliko minuta bilo je jasno da pehar neće mijenjati vlasnika.

“Igosi” su gospodarili na oba kraja terena i vrlo brzo poveli 11:2. Gosti su reagovali tajm-autom. Uzalud. Izabranici Dragana Bajića nastavili su da nemilosrdno “zatrpavaju” koš rivala, te su nakon poena Roberta Rikića poveli sa 23:7. Na prvom odmoru su imali 19 pogodaka viška, 33:14.

Gdje su stali u prvoj, Aleksandrovčani su nastavili i u drugoj četvrtini. Visok ritam koji je trener Bajić održavao čestim izmjenama Sarajlije jednostavno nisu mogle da isprate. Zato rezultat 55:30 nakon 20 minute igre i ne čudi.

Bosna je smogla snage da početkom treće dionice dođe do daha i možda nagovjesti povratak u meč. Ipak, kada je Goran Ikonić zaradio isključujuću grešku, a Blaž Mahkovic “vezao” dvije trojke za 72:41, pitanje pobjednika više se nije postavljalo.

Pobjednike, koji su šestim šampionskim peharom vizirali i ABA ligu, predvodio je Džejms Robinson sa 17 poena. Đorđe Milošević i Mahkovic dodali su po 13. Na drugoj strani Marko Jošilo je ubacio 14, a Ljubomir Čampara 12 pogodaka.

De. M.

Dodik: Džaferović produbljuje krizu i nanosi štetu ionako bijednom kredibilitetu BiH