Anonimus izbacio Đokovića!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković završio je takmičenje na Rodžers kupu u Torontu, pošto je u meču osmine finala izgubio od relativno anonimnog Stefanosa Cicipasa sa 1:2, po setovima 3:6, 7:6 (5), 3:6.

Ovo je bio prvi međusobni duel srpskog i grčkog tenisera i 19-godišnji Cicipas je pokazao koliki je potencijal.

Večeras je Cicipas već u prvom setu agresivnom igrom i velikom upornošću natjerao Noleta na veliki broj grešaka. Spasio je Đoković pet brejk lopti, ne i šestu, pa je Grk osvojio prvi set.

Uspio je Srbin u drugom setu donekle da vrati sigurnost u igri i napadne Cicipasa. To mu se isplatilo pa je, tamo gdje je oduvijek bio majstor, u taj-brejku, slomio otpor rivala i došao do izjednačenja.

Stefanos je na startu odlučujućeg, trećeg seta, napravio brejk i poveo sa 2:0. Zatim je spasio tri brejk lopte, osvojio još jedan gem i trasirao put ka velikoj pobjedi i četvrtfinalu.