Liga Evrope: Partizan ili Bešiktaš?

Fudbaleri Partizana za ulazak u grupnu fazu Lige Evrope sa boriće se sa Bešiktašom.

Ovo je epilog revanš mečeva trećeg kola kvalifikacija za drugo po jačini kontinentalno takmičenje u kojima su “crno-bijeli” još jednom porazili Nordsjeland, a turski sastav, uz dosta sreće, eliminisao LASK.

Srpski predstavnik je nakon skandinavskih 2:1 večeras slavio 3:2. Tim iz Istanbula je, poslije 1:0 kod kuće, u Lincu poklekao 1:2, s tim da je pogodak za plasman u plej-of postigao u sudijskoj nadoknadi vremena.

Olsen zaprijetio, Miletić odgovorio

Iako su već u Danskoj pokazali da su bolji od rivala, učenici Zorana Mirkovića su pozivali na oprez. Da su imali razlog za to, bilo je jasno u osmom minutu. Gosti su odigrali brzu akciju kroz sredinu, Skov Olsen se našao oči u oči sa Vladimirom Stojkovićem i preciznim udarcem pogodio za početno vođstvo.

Partizanu su bila potrebna svega tri minuta da se oporavi od šoka. Bio je to korner sa desne strane koji je najbolje ispratio Nemanja Miletić, te glavom poravnao rezultat.

Spartak časno

Fudbaleri Spartaka časno su se oprostili od velike scene. Subotičani su plasmanom u treću rundu napravili najveći uspjeh u istoriji kluba. Dalje od treće prepreke, međutim, nisu mogli. Iako umorni i povredama opterećeni, učenici Vladimira Gaćinovića su skupo prodali kožu Brondbiju u Danskoj. Bilo je 1:2, a prije sedam dana u Beogradu 0:2. Ovom treba dodati da je ispao i posljednji predstavnik BiH, Zrinjski. “Plemići” su u Širokom Brijegu odigrali 1:1 sa Ludogorecom, što je bilo nedovoljno za prolaz nakon poraza u Bugarskoj 0:1.

Taj pogodak znatno je olakšao posao “parnom valjku”. Doduše, protivnik je i dalje pokušavao da drži loptu u svom posjedu i kroz pas igru da zaprijeti. U tome nije uspio, ali zato jeste Partizaan. Igrao se 30. minut kada je Danilo Pantić odlično proigrao Marka Jankovića, ovaj ušao u šesnaesterac, namjestio se na šut i rutinski “poentirao”.

Sve dileme oko putnika u baraž otkolnjene su sedam minuta kasnije. Opet je to bio korner sa desne strane. Opet je asistent bio Pantić. Samo, uloga egzekutora ovog puta je pripala Svetozaru Markoviću! Pri rezultatu 3:1 se otišlo na odmor.

Partizan “opasno” živio u finišu

U nastavku je Nordsjeland bio bolji tim. Jasno je da domaćin nije imao potrebu da forsira i juri ubjedljiv trijumf. Pa ipak, preoprezna igra mogla mu se obiti o glavu. Jer, Danci su u 66. minutu pogodili prečku, u 77. su preko Džonatana Amona smanjili na 2:3, da bi nedugo zatim promašili još jednu izglednu priliku.