Silađi posljednji u finalu na 100 metara prsno

Srpski plivač Čaba Silađi zauzeo je osmo mjesto u finalu trke na 100 metara prsno na Evropskom prvenstvu u Glazgovu.

Silađi je bio posljednji, ostvarivši rezultat od jednog minuta i pet stotinki. Zlatnu medalju uz svjetski rekord osvojio je Britanac Adam Piti, ispred sunarodnika Džejmsa Vilbija, dok je treći bio Anton Čupkov iz Rusije.

Velimir Stjepanović je kao 16. u kvalifikacijama na 100 metara slobodnim stilom izborio mjesto u polufinalu, ali je tamo posustao. Najveći srpski adut zauzeo je šestu poziciju u svojoj grupi i ostao bez prilike da se bori za medalju. U ukupnom plasmanu bio je deseti.

AO dan peti: Lajović počinje, Đoković završava

NBA: Srpski igrači dobri u porazima svojih ekipa (VIDEO)

Evroliga: Oslabljena Zvezda večeras protiv Barse