Srpski derbi bez pobjednika, Koljić opet u žiži

Fudbaleri Radnika i Krupe podijelili su bodove (2:2) u srpskom derbiju trećeg kola Premijer lige BiH, koji je obilježio napadač gostiju Elvir Koljić.

Sjajni centarfor, povratnik u kanjon Tijesno, dva puta je pogađao metu i u Bijeljini. Prvo je projektilom sa 25 metara u 10. minutu svom timu donio izjednačenje, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela “promiješao” odbranu rivala za vođstvo.

Sa nova dva pogotka, Koljić se učvrstio na čelu liste strijelaca. Trenutno je na “koti pet” i ubjedljivo najbolji je golgeter najvišeg bh. ranga.

Međutim, još jedno odlično Elvirovo izdanje Krupi nije donijelo cijeli plijen. Ponovo je odbrana pravila velike greške, a znalci iz semberskog premijerligaša to su znali da kazne.

Kiks Igora Makitana u uvodnim minutama “naplatio” je Irfan Hadžić za početno vođstvo domaćina. A u 55. minutu i golman gostiju Jovan Kutić je “počastio” Radnik. Dušan Martinović je šutirao sa dvadesetak metara, čuvar mreže Krupe je bio na lopti, ali mu se ona “izmigoljila” iz ruku i završila u mreži.

U drugom susretu današnjeg programa sastav Tuzla sitija je kao gost savladao Mladost (1:0). Čovjek odluke u Doboju kod Kaknja bio je Nikola Mitrović, koji se tako upisao u anale svog tima kao strijelac prvog klupskog gola u društvu najboljih.

Sutra se igraju preostale četiri utakmice treće runde. Sastaju se: GOŠK – Zvijezda (17.30), Sloboda – Sarajevo (19), Široki Brijeg – Čelik (20.30), Željezničar – Zrinjski (21).

De. M.

Da li pobjednik trke na 5 000 metara Dijamantske lige zaista ima 17 godina?

Nova prilika za BiH da formira delegaciju za Parlamentarnu skupštinu Savjeta Evrope

Nova povreda Del Potra, ponovo će morati “pod nož”