Superkup: “Kralj” je na koljenima

Fudbaleri Atletiko Madrida nakon produžetaka su pobijedili Real Madrid sa 4:2, te tako osvojili Superkup Evrope.

Nova era “kraljeva” baš i nije počela na najbolji način. Aktuelni prvak Starog kontinenta, bez prve zvijezde Kristijana Ronalda i trofejnog trenera Zinedina Zidana, poklekao je pred osvajačem Lige Evrope, kojem je kontinuitet zaštitni znak.

Vjerovatno niko u Atletiku nije mogao da zamisli da će Dijego Kosta već u 49. sekundi zatresti mrežu gradskog rivala. Dijego Godin je poslao dubinsku loptu, Kosta je prebacio glavom i krenuo u trk ka golu rivala. Prošao je pored dvojice igrača i onda iz mrtvog ugla špicem zakucao loptu milimetarski precizno za 1:0.

Real se nakon toga konsolidovao i već do 15. minuta uspostavio kontrolu igre. Marselo je igrao dobro i u 18. minutu je umalo asistirao Marku Asensiju za gol. Šampion Evrope je bio bolji i to je pokazao u 27. minutu kada je desnom stranom “proletio” Garet Bejl i centrirao do druge stative. Tamo je iza leđa Stefanu Saviću utrčao Karim Benzema i glavom poravnao na 1:1. Taj gol dao je krila “kraljevima” koji, uprkos inicijativi, nisu uspjeli da povedu.

Prvih petnaestak minuta nastavka bili su “dosadni”. Ipak, Real je u 63. minutu preokrenuo. Huanfran je rukom igrao u svom kaznenom prostoru poslije centaršuta i poklonio “ljutom” protivniku penal. Siguran egzekutor bio je Serhio Ramos.

I kada je najmanje djelovalo da će se nešto desiti, dogodio se pogodak “jorgandžija”. Lopta je došla do Huanfrana koji se dobro snašao, dodao do Anhela Koree, a ovaj je sa gol-aut linije vratio u peterac do Koste koji je pod prečku gađao za 2:2. Igrao se 79. minut.

Taj rezultat je ostao na snazi do kraja regularnog, pa smo u Talinu gledali produžetke. I u dodatnih dva puta po 15 minuta Bejl, Benzema, Marselo i društvo bili su prividno bolji, a Atletiko konkretniji, postigavši dva spektakularna gola. Prvi je djelo Saula, a drugi Kokea, za prvi pehar u sezoni i jak vjetar u leđa pred bitke na tri fronta.

Da li pobjednik trke na 5 000 metara Dijamantske lige zaista ima 17 godina?

Nova prilika za BiH da formira delegaciju za Parlamentarnu skupštinu Savjeta Evrope

Nova povreda Del Potra, ponovo će morati “pod nož”