Infopunkt

Bukejlović za SrpskaCafe: Ljudi žele istinske promjene


Širom Republike Srpske na skupovima Srpske demokratske stranke osjeća se pozitivna energija među ljudima koji žele istinske i korjenite promjene. To je ona energija koja će ljude motivisati da izađu na izbore 7. oktobra i daju povjerenje SDS-u i Savezu za pobjedu.

Rekla je ovo u razgovoru za portal SrpskaCafe predsjednica Omladine SDS-a i kandidat za Narodnu skupštinu Republike Srpske u izbornoj jedinici pet Nina Bukejlović.

– Očekujem i vjerujem u ubjedljivu pobjedu SDS-a i Saveza za pobjedu. Vjerujem u pobjedu i vjerujem da ćemo od 8. oktobra započeti sa pozitivnim promjenama koje će nas odvesti u pravcu stvaranja boljeg, pravednijeg, bezbjednijeg i prosperitetnijeg društva, koje pruža jednaku šansu svim svojim građanima – kaže Bukejlovićeva.

Vjerujem u podršku birača

o Koji su prvi potezi koji ćete povući ukoliko dobijete podršku glasača?

– Vjerujem u podršku birača, a ono za šta ću se zalagati jeste kreiranje niza novih sistemskih rješenja kroz donošenje novih zakona i podzakonskih akata i izmjene postojećih u cilju njihovog poboljšanja, a sve sa ciljem poboljšanja i unapređenja kvaliteta života svih građana Republike Srpske.

o Zašto da građani glasaju za vas i SDS, a ne nekoga drugog?

– Dobila sam punu podršku za svoju kandidaturu od članova i simpatizera Gradskog odbora SDS-a Doboj, i mnogih drugih nestranačkih ljudi iz mjesta gdje sam rođena, odrasla i gdje živim. To su ljudi koji su prepoznali moj dosadašnji trud, rad i zalaganje kako u stranci, tako i kao odbornika u Skupštini Grada Doboja.

o Šta je u osnovi vašeg političkog i ekonomskog programa i šta je okosnica vaše kampanje?

– Osnova mog političkog i ekonomskog programa, odnosno programa SDS-a je borba da se riječima poput ravnopravnost, poštenje, poštovanje, razumijevanje, solidarnost, napredak, zajedništvo i ljubav vrati značaj u našem društvu i da ciljevi poput posao za sve ljude, bezbjednost ljudi i njihove imovine, bolja i kvalitetnija budućnost i život dostojan čovjeka postanu naša stvarnost.

o Kako ćete garantovati građanima da ćete ispuniti obećano ako dobijete podršku?

– Ja sam odgovorna u poslu koji obavljam, bilo da je riječ o mojoj struci ili mom političkom angažmanu. Obećanja ne dajem lako, ali kada ih dam uvijek ih odgovorno ispunjavam. To su ljudi iz moje izborne baze jasno uvidjeli i prije i nakon mog izbora za odbornika u Skupštini grada Doboja. Oni znaju da ukoliko budem izabrana za poslanika u Narodnoj skupštini da ću dostojno i odgovorno predstavljati njih i naš grad, odnosno da neću iznevjeriti njihova očekivanja.

o Kako ocjenjujete protivkandidate i njihove kampanje?

– Fokusirana sam na kampanju moje stranke i svoju ličnu kampanju i na to kako da se što bolje predstavim mojim potencijalnim biračima. Nastojim koliko mi vrijeme i moje obaveze dozvole da zbog informisanosti obratim pažnju i na kampanje kandidata drugih političkih stranaka. Smatram da nas ljudi ne pamte po onome šta smo i gdje izjavili, već po onome šta smo konkretno i kada za njih korisno uradili.

Darko Momić

Besplatnu Android aplikaciju portala SrpskaCafe preuzmite ovdje.


Možda vas zanima

Stanivuković probao na sastanak da uđe sa “bubicom”

DB

Šta će Srpskoj donijeti novo zaduženje od 300 miliona evra?

DB

Afera “Respiratori”: U ponedjeljak nastavak suđenja Novaliću i drugima

DB

Vučić: Nismo zainteresovani za stvaranje Velike Srbije

DB

Petak pretežno oblačan uz moguću lokalnu kišu

DB

Stanivuković položio vijenac na spomenik palim borcima NOR

DB

Predaj komentar

Komentari odražavaju stavove njihovih autora, ne i stavove portala srpskacafe.com. Molimo sve korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Zadržavamo pravo da obrišemo komentar bez prethodne najave i objašnjenja.

Ova stranica koristi kolačiće kako bi osigurali bolje korisničko iskustvo. Nastavkom korištenja pretpostavićemo da ste saglasni sa primanjem kolačića. Prihvati Pročitaj više