LE: Kostić pogurao Ajntraht ka pobjedi

Reprezentativac Srbije Filip Kostić imao je značajnu ulogu u pobjedi Ajntrahta iz Frankfurta u meču protiv Apolona u Ligi Evrope.

Srpski fudbaler je bio strijelac vodećeg gola za Nijemce koji su na kraju slavili pobedu od 2:0.

Kostić je u 13. minutu došao u izglednu poziciju ali nije baš najbolje šutirao. Uputio je udarac po sredini gola sa nekih 20-ak metara, ali golman Apolona Bruno Vale se obrukao, pošto mu je lopta prošla kroz ruke i noge završila u mreži.

Sebastijan Haler je do poluvremena uspio da još jednom zatrese mrežu gostujućeg tima i tako obezbijedi miran nastavak meča ekipi iz Frankfurta. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat.

U timu Ajntrahta, Mijat Gaćinović i Filip Kostić odigrali su svih 90 minuta, Luka Jović je ušao na teren u 81. minutu umesto reprezentativca Hrvatske Ante Rebića. Kod gostiju svih 90 minuta odigrao je Saša Marković.

Rezultati trećeg kola Lige Evrope, grupa G: Viljareal – Rapid 5:0, Rendžers – Spartak (M) 0:0, grupa H: Marselj – Lacio 1:3, Ajntraht – Apolon 2:0, grupa I: Bešiktaš – Genk 2:4, Sarpsborg – Malme 1:1, grupa J: Sevilja – Akhisar 6:0, Standard – Krasnodar 2:1, grupa K: Ren – Dinamo (K) 1:2, Jablonec – Astana 1:1, grupa L: PAOK – MOL Vidi 0:2, Čelsi – BATE 3:1.