Srbija pokorila Crnu Goru

Fudbaleri Srbije kao gosti su savladali selekciju Crne Gore rezultatom 2:0, u derbiju trećeg kola Lige nacija.

“Orlovi” su savladali “sokolove” u prvoj takmičarskoj fudbalskoj utakmici od razdvajanja dvije zemlje 2006. godine zahvaljujući dvostrukom strijelcu Aleksandru Mitroviću.

Po notama Mitrovića

Mitrović je pogađao u 18. i 81. minutu i donio Srbima drugi trijumf u grupi 4 lige C, poslije kojeg su izbili na prvo mjesto sa sedam bodova. Iza su ostali Rumuni sa pet, nakon dramatične pobjede u Litvaniji rezultatom 2:1. Bod manje imaju Crnogorci, tri više od Litvanaca.

Utakmica na “Stadionu pod Goricom” počela je u odličnom raspoloženju, skandirano je objema himnama, a prvih petnaestak minuta proteklo je u maltene prijateljskom fudbalu. Međutim, tada su “orlovi” odigrali najbolju akciju.

Kombinovali su Saša Lukić i Dušan Tadić, on je idealno proigrao Milana Rodića na lijevoj strani koji se ubacio iza protivničke odbrane. Saigrač iz Crvene zvezde Filip Stojković ga je oborio i sudija Đanluka Roki je opravdano pokazao na “kreč”.

Odgovornost je, za razliku od prethodnih mečeva kada je šutirao Tadić, preuzeo Aleksandar Mitrović i poslao loptu u nerbanjeni dio mreže.

Tada su domaći igrači bili potpuno šokirani i nisu uspjeli da se povežu, pa je nakon pola sata igre na semaforu lako moglo da stoji 0:2. Ipak, Tadić je bio neprecizan. Nakon centaršuta Andrije Živkovića sa desne strane lopta je pala na nogu plejmejkeru Ajaksa koji je slabo šutirao sa nekih sedam-osam metara.

To je bilo i posljednje uzbuđenje u prestonici Crne Gore i ekipa Mladena Krstajića je zasluženo otišla na pauzu sa prednošću.

Već na startu nastavka selektor “sokolova” Ljubiša Tumbaković je umjesto Stojkovića ubacio napadača Partizana Marka Jankovića koji je unio svježinu. No, osim sporadičnih napada, nije bilo šanse za protivničku ekipu.

U 55. minutu Srbija je mogla do drugog gola, pošto je Tadić nekarakteristično nonšalantno reagovao i umjesto da šutira u situaciji 1 na 1, više je gledao kako da izbjegne duel sa golmanom.

Od tog trenutka krenula je ofanziva domaćeg sastava, golman Marko Dmitrović je u dva navrata osujetio Stevana Jovetića, dok Crnogorci nisu uspijevali da kreiraju neke velike prilike.

Jovičić ukrasio debi

Branko Jovičić je debitovao za nacionalni tim Srbije, da bi u 78. minutu Tumbaković zaradio isključenje jer je negodovao kod italijanskog sudije. Vezista Crvene zvezde je nekoliko trenutaka kasnije započeo akciju koja je dovela do drugog gola pobjedničkog sastava.

Odložio je loptu desno do Živkovića, vezista Benfike je u kaznenom prostoru tražio još jednog rezervistu Sergeja Milinković-Savića, on je sjajno propustio do usamljenog Mitrovića kojem nije bilo teško da opet zatrese mrežu.

Centarfor Fulama je tako postigao deveti gol ove sezone, ukupno 21. za nacionalni tim i obezbijedio “orlovima” trijumf i proboj prvo mjesto u grupi.

Srbiju poslije pokoravanja Podgorice očekuje gostovanje Rumuniji. Taj meč na programu je za tri dana.