Bijeljinac prvi strijelac Bundeslige!

Luka Jović ne planira da stane! Napadač Ajntrahta još jednom je bio ključni igrač u trijumfu svog tima, ovog puta protiv Šalkea (3:0), “isporučivši” još dva gola.

Mladi Bijeljinac (19) je sa nova dva hica u metu stigao do brojke devet, po čemu je izbio na prvo mjesto liste strijelaca Bundeslige!

Fantastična sedmica

Jović je tako na najljepši način zaokružio “radnu sedmicu”. Jer, u četvrtak je još jednim pogotkom pomogao svojoj ekipi da u okviru četvrtog kola Lige Evrope savlada Apolon u Nikoziji (3:2).

Na toj utakmici je blistao još jedan fudbalski biser iz Srpske, Trebinjac Mijat Gaćinović, koji je bio strijelac i asistent.

– Ovo je bila fantastična sedmica, kako u Bundesligi, tako i na međunarodnoj sceni. Prvo i najvažnije, trener Adi Hiter nam daje sobodu da iskažemo svoj kvalitet. Ali, mi smo stvarno dobri prijatelji. Cijeli tim je jedinstven i svi zajedno “guramo” naprijed. Radujemo se reprezentativnoj pauzi, a onda ćemo opet da “napadamo” – izjavio je nezaustavljivi Luka Jović.

Bijeljinac je “načeo” domaćina u 61. minutu. Ante Rebić je “povukao” polukontru kroz sredinu. Luka se ubacio u sredinu, a zatim minijaturom na ivici šesnaesterca napravio sebi prostor za šut. I – pogodio.

Svega 12 minuta kasnije Filip Kostić je “probio” lijevi bok. Uslijedila je povratna lopta na penal gdje je kao “zapeta puška” čekao srpski reprezentativac.

“Uhvatio” ju je “na prvu” i već tada nagovijestio da bodovi putuju u Frankfurt. Tačku na i stavio je Sebastijan Ale u 80. minutu.

Rezervista na startu sezone

Zanimljivo je vidjeti hronologiju Jovićevih igara. Sezonu je počeo kao rezervista, pa u prva dva ligaška kola nije ulazio u igru. U narednoj utakmici je odigrao 27, potom 69, a zatim 17 minuta. No, nije pogađao metu. A onda je namjestio nišanske sprave.

Granata pred golom

Dobre igre Luke Jovića odrazile su se i na rezultate Ajntrahta. Sastav iz Frankfurta posljednji put je izgubio 26. septembra u Menhengladbahu (1:3). Od tada je u svim takmičenjima nanizao devet pobjeda i remi. Zato i ne čudi što trener Adi Hiter zadovoljno trlja ruke.
– Luka je još jednom pokazao da je prava granata pred protivničkim golom. Bilo je zabavno gledati momke kako daju golove. Vjerujemo u sebe i u svoju ideju igranja fudbala. Zato smo bili i bićemo nagrađivani rezultatima. Pogled na tabelu je lijep. Ali, najbitnije je da nastavimo svojim putem – jasan je Hiter.

Seriju je otvorio golom u duelu sa Hanoverom. U narednom ispitu protiv Hofenhajma je upisao pogodak i asistenciju. Onda je uslijedila nestvarna partija i pet golova u mreži Dizeldorfa. Srbin je “postio” u meču sa Nirnbergom, nakon čega je imao dvije asistencije protiv Štutgarta, te već dva opisana gola u Gelzenkirhenu.

U Ligi Evrope Bijeljinac je “poentirao” u prva dva ispita protiv Marselja i Lacija. U prvom susretu sa Apolonom je igrao svega osam minuta, a u drugom 85. I tada je pogodio metu.

Srpska zvijer

Dobre igre dovele su srpskog asa u žižu svjetske javnosti. Komplimente dobija sa svih strana, a posljednje je dobio od specijalizovanog portala za praćenje talenata “Football talent scout”.

U tvitu pod naslovom “nezaustavljiv” navedeni su svi njegovi učinci tokom aktuelne kampanje. A potom je uslijedilo “poentiranje”:

– Utakmica 15, golova 12, asistencija tri, direktno učešće u golovima svakih 55,8 minuta, stopa pretvaranja šansi u pogotke 35 odsto, dao je 31 odsto svih Ajtrahtovih golova. Uz to, najmlađi je igrač koji je pet puta tresao mrežu na jednoj utakmici Bundeslige. Srpska zvijer.