Srpski tandem zapažen u porazu “kraljeva”

Srpski tandem iz Sakramenta Bogdan Bogdanović – Nemanja Bjelica ostvario je zapažene partije protiv Jute, ali to nije pomoglo Kingsima da izbjegnu poraz 112:133.

Bogdan i Nemanja bili su u startnoj postavi. Duo je odlično počeo meč i dao prvih devet poena “kraljeva”. Bogdanović je na kraju bio efikasniji sa 20 koševa. Imao je pored toga i tri skoka, tri asistencije i jednu ukradenu loptu za 33 minuta na parketu.

Bjelica je igrao gotovo upola manje, 17 minuta. Dao je 12 pogodaka, imao je pet uhvaćenih lopti i jednu blokadu.

Los Anđeles Klipersi su još jednom pokazali da se ne šale ove sezone. Ovoga puta savladali su Portland na gostovanju s 104:100 i tako zauzeli prvu poziciju na tabeli Zapadne konferencije.

Tobijas Heris je bio najefikasniji sa 34 poena, a Danilo Galinari je dodao 17 i možda dao i ključne poene na utakmici. Miloš Teodosić je dobio šansu na “kašičicu”. Igro je šest minuta i dao šest koševa uz jednu asistenciju.

Možda je mogao da dobije još koji minut u igri, ali i ovo je pomak od sjedenja na klupi. Upravo ta sudbina na ovoj utakmici zadesila je Bobana Marjanovića koji nije ulazio u igru.

Rezultati: LA Lejkers – Orlando 104:108, Detroit – Finiks 118:107, Atlanta – Šarlot 124:123, Bruklin – Filadelfija 125:127, Memfis – Njujork Niks 98:103, Toronto – Majami 125:115, Sakramento – Juta 112:133, Portland – LA Klipers 100:104.