ABA: Zvezda perfektna, 10/10

Košarkaši Crvene zvezde zadržali su perfektan učinak u ABA ligi, pošto su pred svojim navijačima deklasirali Zadar sa 97:70.

Beograđani sada imaju učinak 10-0, te su novim trijumfom zadržali dva koraka ispred prvih pratilaca, Budućnosti i Mege, koje sutra ukrštaju koplja u derbiju ove runde.

Uspjela je četa Milana Tomića da na najbolji način iskoristi dvonedjeljnu reprezentativnu pauzu. Solidno su večeras djelovali “crveno-bijeli”, pogotovo u trećoj dionici, kada su i prelomili utakmicu.

Zvezda je u prvom poluvremenu prije svega dobro šutirala. Trojke je pucala 5/8 i sa takvim procentima, uz 50 odsto šuta za dva poena, Zadar nije imao mnogo šansi. Bilo je i oscilacija u igri Tomićevog tima, koji je probao malo da osvježi sastav tako što je dao šansu Dejanu Davidovcu i Nemanji Nenadiću.

Takođe, Boriša Simanić je imao svoje minute i solidno ih je koristio. Glavni igrač bio je Džo Regland koji je poput šila prolazio odbranu rivala, a pratio ga je Maik Cirbes.

Prilično je to bilo dobro prvo poluvrijeme za domaćina koji je na veliki odmor otišao s prednošću od 45:33. Sve je to nagovještavalo da Zvezda ima dobru podlogu za nastavak utakmice.

Tako je i bilo. Dalmatinci nisu uspjeli da odgovore na raspoložene Beograđane, koji su u trećem kvartalu namjestili nišanske sprave, isporučili 34 koša i otklonili bilo kakvu dilemu pred posljednjih deset minuta.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Regland sa 17 poena, Stratos Perperoglu i Cirbes su dodali 15, odnosno 14 koševa, dok je Simanić “brojao” 11.

Generalno, bila je to dobra uvertira pred meč protiv Breše u Evrokupu, koji srpski sastav naprosto mora da dobije nakon tri vezana neuspjeha. Taj duel je na programu u srijedu od 19 časova.

Nastavlja se Premijer liga: Srpski trio sa istim ambicijama

Haos u Hercegovini: Vjetar prevrće kamione, ruši krovove i stabla (FOTO)