EP: Srbija preslaba za Rusiju

Rukometašice Srbije poražene su od selekcije Rusije sa 25:29, u prvom meču druge faze Evropskog šampionata u Francuskoj.

“Orlice” su tako ostale na dva boda, čime su značajno umanjile šanse za prolaz u polufinale. Sutra slijedi duel sa Crnom Gorom (21 čas), a u srijedu je na programu bitka protiv domaćina.

Dobro je startovala srpska selekcija i u dva navrata imala prednost. Šansu za vođstvo od dva gola propustila je iz sedmerca da donese Katarina Krpež Šlezak.

Takođe, četa Ljubomira Obradovića propustila je da nakon školski dobro odrađenih akcija poentira sa krila, kao i u situaciji kada je imala dva igrača više u terenu, zbog isključenja.

Rusija je od tog trenutka zaigrala znatno bolje, koristila veliki broj grešaka protivnica i iz kontri lako dolazila do pogodaka. Pred kraj prvog poluvremena Srbija je sa pet smanjila prednost Ruskinja na tri gola (13:16).

U drugom dijelu igre “orlice” su zaprijetile, ali su “baćuške” odbile taj atak. Rusija je potom zaigrala veoma čvrsto u odbrani, koristivši i najmanju grešku srpske selekcije, koje je pretvarale u brze i lake pogotke.

Prednost olimpijskih pobjednica varirala je od šest do četiri pogotka čitavo drugo poluvrijeme, pa uprkos pokušajima Srbije da se meč uvede u neizvjesniju završnicu, do toga nije došlo.

Najefikasnije u trijumfu Rusije bile su Darija Dmitreva sa sedam i Ana Vjakireva sa šest golova. U selekciji Srbije istakle su se Krpež Šlezak sa sedam i Jovana Stoiljković sa pet pogodaka.

U istoj, grupi I, ranije danas Švedska i Francuska su remizirale, 21:21.