Partizan se prošetao Banjicom

Fudbaleri Partizana prošetali su se Banjicom i u utakmici 20. kola Superlige lako savladali Rad sa 3:0.

Bila je to laka pobjeda izabranika Zorana Mirkovića koji su u svemu nadvisili “građevinare”.
Od prvog do posljednjeg minuta, “crno-bijeli” su diktirali kako će se igrati.

Sveli su domaćina svega na nekoliko prilično bezopasnih pokušaja, a sa druge strane stvorili su veliki broj šansi od kojih su tri pretvorili u golove.

Lagano su igrači Partizana stigli do prednosti od 2:0. Bio je to pravi “blickrig” u kojem su uhvatili na spavanju igrače Rada i sebi znatno olakšali posao.

Rezultati 20. kola

U 20. kolu Superlige postignuti su sljedeći rezultati: Bačka – Vojvodina 0:0, Proleter – Čukarički 0:0, Rad – Partizan 0:3, Mačva – Radnik 1:2, Radnički – Spartak 3:0, Zemun – Mladost 0:3, Crvena zvezda – Napredak 3:0, Dinamo – Voždovac 1:2.

Igrao se peti minut kada su gosti presjekli na sredini napad “građevinara”, lopta je došla do Gorana Zakarića koji je sjajno uočio Rikarda Gomeša, poslao mu loptu u prostor, a ostalo je bilo na napadaču Partizana. Uspio je da pored dvojice igrača Rada uputi udarac u donji desni ugao i savlada Dušana Markovića.

Samo pet minuta kasnije viđena je nova radost gostiju iz Humske. Odlični Zakarić upisao je drugu asistenciju. Izveo je korner sa desne strane, na drugoj stativi dobro postavljen bio je Nemanja Miletić kojem nije bilo teško da loptu proslijedi u mrežu – 0:2.

U drugom poluvremenu, Partizan je rutinski čuvao prednost, a uspio je i da je poveća.

Poslije centaršuta sa lijeve strane i udarca ka golu “građevinara”, golman Marković je odbio loptu, ali je na drugoj stativi bio Rikardo kojem nije bilo teško da je samo ubaci u mrežu.