Evrokup: Limož “ugasio” Zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde eliminisani su iz Evrokupa pošto su u susretu pete runde šokantno poraženi od Limoža rezultatom 71:72.

Šokantno, zato što su u završnici izgubili dobijen meč dozvolivši protivniku, za kojeg duel nije imao rezultatski značaj, da ga nadigra i izbaci sa velike scene.

Teško je pronaći epitet kojim bi se opisao način na koji su “crveno-bijeli” odigrali završnih pet minuta. Katastrofalno, užasno, očajno…

Beograđani nisu briljirali u prvom poluvremenu. Opet je “škripalo” u odbrani, pa su primili 40 poena u 20 minuta. Postigli su 35 i sa “minus pet” krenuli u nastavak.

Pa ipak, u trećem kvartalu na teren kao da je izašao neki drugi tim. Zvezda je “stegla” u odbrani, poboljšala protok lopte u napadu, počela da pogađa dalekometne šuteve i za tili čas je preokrenula rezultat.

I ne samo to. Ovaj interval je dobila sa 25:8, te je sa ogromnih 12 koševa viška ušla u odlučujuću četvrtinu. Više nego solidnih “plus osam” učenici Milana Tomića su imali 4:44 minuta prije kraja (68:60).

I onda su “nestali” sa parketa. Prije ovog kola otpisani Limož u finišu je ubacio u brzinu više, a Zvezda mu je maksimalno olakšala put do prve pobjede.

Ništa u redovima Beograđana nije funkcionisalo u tim trenucima. Konfuzni napadi, smušena odbrana i nedostatak hrabrosti odveli su srpskog prvaka u četvrti uzastopni poraz.

Tako će preostali okršaj sa Unikahom narednog utorka u Beogradu imati samo revijalni karakter.