Evrokup: Partizan srušio Albu

Košarkaši Partizana pobijedili su Albu rezultatom 78:66, u drugom kolu Top 16 faze Evrokupa.

Izabranici Andree Trinkijerija imali su sjajnu energiju na ovom meču i odbranom su došli do veoma važnog trijumfa.

Ovo je bila prva pobjeda za “crno-bijele” u Top 16 fazi kojom su popravili šanse da se nađu u četvrtfinalu drugog po rangu evropskog košarkaškog takmičenja.

Od starta meča igrale su se jako odbrane na obje strane. To je sve vodilo do teških šuteva, dosta promašaja i slobodnih bacanja.

Ovakva igra više je odgovarala Partizanu koji je brzo došao do dvocifrene prednosti. Ipak, utisak je da su Beograđani mogli više u prvom poluvremenu.

Domaća ekipa u odbrani je bila na visokom nivou, međutim, napad je zasigurno mogao biti bolji. Zbog toga se na pauzu otišlo sa rezultatom 37:28.

Tokom treće četvrtine “crno-bijeli” su uspjeli da odbiju nalet Albe, ali ne i da slome otpor gostiju. Sastav iz Berlina je stalno “disao za vratom” Partizanu. Ipak, koševima Džoka Lendejla i Bandže Sija u završnici meča srpski sastav je uspio da dođe do velikih “plus 12”.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Vanja Marinković sa 14 poena, dok je odlično razigravao Aleks Renfro koji je duel završio sa 11 asistencija.

Goste je predvodio Martin Hermanson sa 16 pogodaka. Luk Sikma je postigao 10 koševa.

Sud odlučio: Palermo od danas zvanično više ne postoji!

Neredi u Barseloni: Sukobili se policija i demonstranti, gore vatre (VIDEO)

Reprezentativac BiH postavio svjetski rekord: Podigao 252,5 kilograma!

Barselona pod blokadom: Hiljade demonstranata na ulicama! (VIDEO)