Tenis

DK: Srbija propustila meč loptu

Reprezentacija Uzbekistana savladala je Srbiju u dubl meču Dejvis kupa sa 2:1 i tako ostala u “životu”.

“Orlovi” su propustili prvu “meč loptu” porazom tandema Nikola Milojević / Viktor Troicki od para Denis Istomin / Sanjar Fazijev sa 6:2, 1:6, 3:6.

Dejvis kup reprezentacija Srbije je poslije prvog dana, pobjedama Dušana Lajovića i Filipa Krajinovića, uspjela da dođe do dva boda.

I srpski dubl je dobro izgledao na početku duela i lako došao do prvog seta, ali su Uzbekistanci zaigrali mnogo bolje u nastavku. Istomin i Fazijev su imali priliku da drugi dio igre dobiju i sa 6:0, ali su Nikola i Viktor napravili brejk i osvojili jedan gem.

U trećem setu domaćin je napravio brejk na samom početku, Srbija je imala prilike da ga odmah vrati, ali je tu šansu propustila, pa do kraja meča Troicki i Milojević nisu stvorili nijednu brejk šansu.

Srbiji je za plasman na završni turnir Dejvis kupa, koji će se u novembru održati u Madridu, potreban još jedan trijumf u naredna dva singl duela.

Kako stvari stoje, izabranici Nenada Zimonjića će prvu priliku imati duelom Lajovića i Istomina, a ukoliko “orlovi” i tada budu neuspješni, na teren će izaći Krajinović i Fazijev.

Kirjos savladao nemoćnog Krajinovića (VIDEO)