Igokea preko Mladosti do finala Kupa Mirza Delibašić

Košarkaši Igokee drugi su finalisti Kupa Mirza Delibašić nakon što su razbili Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 93:56.

Očekivana i lagana pobjeda Igokee. Mladost večeras nije mogla napraviti apsolutno ništa protiv Igosa.

Mladost je vodila u uvodna dva minuta meča, ali kada je Igokea preuzela rezultat na svoju stranu, nije ga ispuštala do kraja.

Nakon prve dionice Igosi su imali šest poena prednosti (21:15), ali je već u drugoj dionici domaći tim potpuno razbio protivnika. Prednost je rasla iz napada u napad, a nakon 20 minuta igre bilo je plus 27, 54:27.

Nije Igokea spuštala gas ni u nastavku meča. Bilo je samo pitanje sa kolikom će razlikom biti završen ovaj duel, a tim Dragana Nikolića je bez milosti punio protivnički koš.

Mladost nije imala adekvatan odgovor na igru Igokee. Domaći tim je imao 28 razlike nakon tri četvrtine (72:44), ali ni to nije bilo dovoljno aktuelnom pobjedniku Kupa.

Do kraja meča prednost je još više povećana. Na kraju je Igoke slavila pobjedu od 37 razlike i otišla je u finale, gdje ih čekaju sarajevski Sparsi.

Vuk Radivojević je u pobjedničkom timu upisao 14 poena, Robert Rikić je dodao 13, a Sava Lešić 12.

Kod Mladosti jedini sa dvocifrenim učinkom bio je Đorđe Aleksić sa 15 poena.