Kup BiH: Borac izgubio od Širokog, ali ima aktivan rezultat

Fudbaleri Borca izgubili su od ekipe Širokog Brijega sa 2:1 u prvoj utakmici četvrt-finala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu “Pecara”.

Na samom startu susreta Borac je vrlo lijepo krenuo pa je stigao do vodstva u 16. minuti kada je mrežu domaćih zatresao Stojan Vranješ.

Samo osam minuta kasnije Franjić pokušava na drugoj strani, ali bez promjene rezultata. Ipak, u 29. minuti domaći dolaze do poravnanja, a strijelac je nakon vrlo lijepe akcije bio Mateo Marić.

Do kraja prvog dijela Široki je bio puno bolji što je krunisao golom u 44. minuti kada je mrežu gostiju zatresao Mato Stanić.

U nastavku meča domaći su ponovo imali inicjativu te su stvarali šanse, ali je golman Borca Salatović bio vrlo dobar i u dva navrata je zaustavljao udarce Čorića i Franjića.

Do kraja je ostalo 2:1 što objema ekipama daje za pravo da mogu očekivati prolazak u polufinale.

Revanš se igra na Gradskom stadionu u Banjaluci 13. marta.