NBA: Novi tripl-dabl Jokića, Bjelica i Bogdan solidni (VIDEO)

Košarkaši Bruklina pobijedili su prošle noći na svom terenu ekipu Denvera sa 135:130, a u poraženom timu istakao se Nikola Jokić koji je upisao deseti tripl-dabl u sezoni.

Netse je do pobjede vodio Danđelo Rasel sa 27 poena i 11 asistencija, dok je Demar Kerol dodao 18 poena, 10 skokova i šest asistencija.

U poraženom timu najbolji je bio Jokić, koji je za 34 minuta na terenu upisao 25 poena, 14 skokova i deset asistencija. Srpskog košarkaša najbolje je pratio Mejson Plamli sa 24 poena, dok je Džamal Marej dodao 19 poena i 11 asistencija.

Denver je tako upisao drugi uzastopni poraz i sad na drugom mjestu Zapadne konferencije ima skor od 37 pobjeda i 17 poraza. Na drugoj strani, Bruklin je šesti na Istoku sa 29 pobjeda i 27 poraza.

Košarkaši Hjustona su u gostima slavili protiv Sakramenta sa 127:101.

Džejms Harden je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 36 poena, Džerald Grin je dodao 25, a Erik Gordon 20.

U redovima Kingsa najbolji je bio Badi Hild sa 20 poena, a dobre partije pružili su Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović. Bjelica je postigao 15 poena, uz šest skokova i dve asistencije i jednu blokadu za 25 minuta na terenu, dok je Bogdanović za 32 minuta u igri upisao 13 poena, četiri skoka i po tri asistencije i ukradene lopte.

Hjuston sada ima skor 32/22 i peti je na Zapadu, dok je Sakramento deveti sa skorom 28/26. Košarkaši Golden stejta pobijedili su na svom terenu San Antonio sa ubedljivih 141:102 za 38. trijumf u sezoni.

Klej Tomson bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 26 poena, Kevin Durent je ubacio tri poena manje, dok je Stef Kari postigao 19. U redovima San Antonija najbolji je bio Pati Mils sa 16 poena.

Lideri Istoka, košarkaši Milvokija su na svom terenu bili bolji od Vašingtona sa 148:129.

Bakse je do 40. pobjede u sezoni vodio Janis Adetokumbo sa 43 poena, dok je Erik Bledso dodao 22 poena i 10 asistencija. Na drugoj strani, najbolji je bio Bredli Bil sa 30 postignutih poena.

Dalas je slavio protiv Šarlota sa 99:93, uz tripl-dabl Luke Dončića. Slovenac je utakmicu završio sa 19 poena, 10 skokova i 11 asistencija za svoj treći tripl-dabl u sezoni, dok se u poraženom timu istakao Kemba Voker sa 30 poena i 11 skokova.

Nju Orleans je prekinuo seriju od tri uzastopna poraza slavivši na gostovanju Čikagu sa 125:120, dok je Juta bila bolja od Finiksa sa 116:88.

Bruklin – Denver 135:130
Milvoki – Vašington 148:129
Čikago – Nju Orleans 120:125
Dalas – Šarlot 99:93
Juta – Feniks 116:88
Sakramento – Hjuston 101:127
Golden Stejt – San Antonio141:102

Džezeri “zasvirali” i produžili seriju sa Hjustonom, Detroit “pometen”