“Orlovi” pali u Estoniji! (VIDEO)

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Estonije u Talinu, te je ostala bez ovjere plasmana na Mundobasket 2019 u Kini.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su u meču 11. runde poraženi od selekcije Estonije nakon dramatične završnice i to rezultatom 71:70.

Domaći su počeli bolje i nakon nepuna dva minuta stekli šest poena prednosti (6:0). Nakon nekoliko grešaka “Orlovi” su se povezali i nakon trojke kapitena Teodosića brzo poveli sa 9:7. Srbija je polako preuzimala kontrolu utakmice, pogotovo unutrašnjom igrom, ali je zbog nekoliko neozbiljnosti u napadu, Estonija nakon deset minuta igre imala minus od samo dva poena.

Izgledalo je da će Srbija na startu druge dionice krenuti ka trijumfu. Poveli su srpski reprezentativci sa 23:16, zahvaljujući dobroj igri u odbrani, ali je ponovo došlo do opuštanja, što su uporni Estonci iskoristili i serijom 11:4 vratili utakmicu u potpuni egal.

Ipak, nakon tajm-auta selektora Đorđevića, svjetski vicešampioni su se trgnuli i serijom 7:4 završili prvo poluvrijeme. Milosavljević je bio najefikasniji u srpskoj selekciji sa 11 peona, dok je Teodosić imao čak šest asistencija. Bilo bi ih i više, da je realizacija bila na očekivanom nivou.

Uspjela je Estonija da dođe do izjednačenja u prvoj polovini trećeg kvartala, ali su Teodosić i Milosavljević preuzeli stvari u svoje ruke, pridružio se i Jelovac, pa su “Orlovi” sa sedam uzastopnih poena došli do sigurnog vođstva. Međutim, ponovo se reprezentativci baltičke zemlje nisu predali i još jedanput zaprijetili Srbiji, koja je na sreću u finišu odbila nalet domaćih i sa plus pet (49:54).

Srbija nije zaigrala na potrebnom nivou ni u posljednjem periodu igre, a Estonija je serijom trojki uspjela da dođe do vođstva (62:59). Na sreću, Jelovac je odmah uzvratio.

Uslijedila je dramatična završnica. Igralo se poen za poen, Raduljica je donio prednost Srbiji, a nakon greške pod srpskim košem Estonija je izjednačila. Nakon promašenog napada Srbije, Kulamae je pogodio trojku i odveo domaće na plus 3 (71:68), na nešto više od 10 sekundi prije kraja.

Teodosić je promašio trojku, a Jelovac je uhvatio loptu i potom je fauliran u šutu za tri poena. Pogodio je dva bacanja, ali je treće promašio i Estonija je slavila.

Stevan Jelovac je bio najefikasniji u Srbiji sa 19 poena, dok su po 16 postigli Dragan Milosavljević i Miloš Teodosić. Lapiten Srbije je dodao i 10 asistencija.

Kristijan Kitsing i Kristijan Kulamae predvodili su pobjednički sastav sa po 18 koševa.

Srbija će u nedjelju, 24. februara od 16 časova u Beogradu dočekati Izrael i u slučaju trijumfa obezbijediće plasman na SP u Kini.

Žuti meteoalarm za područje Banjaluke, Prijedora i Bihaća!