Rukometaši Borca ovjerili četvrtfinale Čelendž kupa

Rukometaši banjalučkog Borac plasirali su se u četvrtfinale Čelendž kupa pošto su bili bolji od litvanske Šviese, 23:22.

Iako su svi očekivali da će, nakon ubjedljive pobjede u Litvaniji, večerašnji meč biti samo formalnost, gosti su pokazali mnogo bolju igru i potvrdili da se nisu slučajno našli u osmini finala trećeg po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Banjalučani su furiozno otvorili meč i u osmom minutu već je na semaforu bilo 4:0. Gosti su prvi gol postigli tek poslije greške “crveno-plavih” u devetom minutu. U narednih 15 minuta igralo se gol za gol, sve do 25. minuta kada gosti prilaze na minimalnih, 10:9. Ipak, Banjalučani zaustavljaju nalet Litvanaca i u naredna dva minuta opet odlaze na plus tri, 13:10. Tu prednost zadržali su do kraja prvih 30 minuta, 14:11.

Borčevi rukometaši bili su bolji protivnik i na početku drugog poluvremena i nakon dva minuta igre došli prvi put do plus pet, 16:11. U 46. minutu igrači Šviese drugi put dolaze do minimalnog zaostatka 18:17, a tri minuta kasnije i do prvog izjednačenja, 18:18. Odmah reaguju domaći i brzo vraćaju ptednost, 21:19, ali sa dva vezana gola odgovaraju i Litvanci, pa je u 51. minutu na semaforu ponovo neriješeno, 21:21.

Do kraja susreta rukometaši Borca vratili su prednost i slavili, 23:22.

Mnogo je strijelaca u redovima domaćih, a najviše, po četiri pogotka, postigli su Miljković i iskusni Unčanin, dok je Bojan Ljubišić zabilježio 11 odbrana.

Sada čekamo žrijeb i protivnika u borbi za polufinale Čelendž kupa.

Na kraju, veliko hvala Banjalučanima koji su ispunili “Borik” i još jednom Evropi pokazali da je grad na Vrbasu grad rukometa!