Bogdanović i Bjelica u krizi, Bobi udaljio Kingse od plej-ofa

Košarkaši Sakramenta poraženi su na gostovanju kod Filadelfije rezultatom 114:123, čime su napravili korak unazad u borbi za plej-of.

Srpski košarkaši Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica odigrali su slabe partije, dok je Boban Marjanović, za vrijeme koje je dobio, imao odličnu rolu.

Bogdanović je za 26 minuta postigao devet poena (4/14), uz to je imao skok i dvije asistencije. Bjelica za 19 minuta ostvario učinak od četiri koša i šest skokova (2/11 iz igre).

Sa druge strane, u pobjedničkom sastavu, Marjanović je duel završio sa 12 pogodaka, sedam uhvaćenih lopti i dva dodavanja, za samo 12 minuta.

Rezultati NBA lige: Detroit – LA Lejkers 111:97, Filadelfija – Sakramento 123:114, Vašionton – Šarlot 110:116, Hjuston – Feniks 108:102, Majami – Milvoki 98:113, Nju Orleans – Portland 110:122, San Antonio – Njujork 109:83, LA Klipers – Čikago 128:121.