Burna noć u Klivlendu i kafanska tuča Ibake i Krisa (VIDEO)

Noć u NBA ligi obilježila je žestoka tuča u duelu Klivlenda i Toronta, te nastavak pobedničke serije Hjustona.

Toronto Reptorsi su doživjeli težak i neočekivan poraz u Ohaju, 101:126. Kolin Sektson sa 28 i Kevin Lav sa 16 poena i 18 skokova predvodili su Kavalirse.

Pa ipak, meč je obilježila kafanska tuča Serža Ibake i Markiza Krisa koji su izbačeni u trećoj četvrtini.

Ibaka je završio na parketu poslije borbe sa Krisom za loptu u reketu “konjanika”, poslije pasa preko cijelog terena.

Iskusno krilo sa leđa je zgrabilo Krisa za vrat, a zatim ga udario pesnicom. Kris je odgovorio na isti način prije nego što su ih razdvojili igrači oba tima.

Rokitsi su savladali Šarlot 118:106 za devetu uzastopnu pobjedu kojom su se približili na jedan trijumf od drugoplasiranog tima Zapada, Denver Nagetsa.

Hjuston je imao i 28 koševa prednosti u trećoj četvrtini, ali Hornetsi predvođeni Kembom Vokerom su smanjili na “minus 10” na tri i po minuta prije kraja. Međutim, serijom 7:2 Teksašani su odbili napad gostiju i stigli do rekordnog niza sezone. Džejms Harden je predvodio pobjednike sa 28 pogodaka, 10 asistencija i šest uhvaćenih lopti, , dok ga je sjajno pratio Erik Gordon (22). Hornetsima nije pomoglo sjajno veče Vokera koji je meč u Teksasu završio sa 40 koševa.

Srpski košarkaši imali su dvocifren učinak u porazu Sakramento Kingsa od Vašington Vizardsa 115:121.

Nemanja Bjelica je ostvario dabl-dabl sa 15 koševa (šut iz igre 5/10) i 12 uhvaćenih lopti uz tri dodavanja i jednu ukradenu loptu za 36 minuta na parketu. Bogdan Bogdanović je dodao 13 poena (2/7) uz po četiri skoka i asistencije za 25 minuta igre.

Rezultati NBA lige: Klivlend – Toronto 126:101, Vašington – Sakramento 121:115, Bruklin – Detroit 103:75, Hjuston – Šarlot 118:106, Juta – Oklahoma Siti 89:98, LA Klipers – Boston 140:115.