Rukomet

Čudo se nije desilo: Rumuni prejaki za “crveno-plave”

Čudo se, ipak, nije desilo. Rukometaši Borca nisu uspjeli da se plasiraju u polufinale Čelendž kupa, pošto su i u revanšu poraženi od ĆSM Bukurešta.

Nakon 19:25 u Rumuniji, Banjalučani su poklekli i pred svojim navijačima, ovog puta rezultatom 23:29.

Bio je to rukometni spektakl u “Boriku” kakav nije viđen godinama. Više od 3 000 gledalaca, zdušno navijanje i podrška “lešinara” su, čini, stvorili pritisak domaćinu.

Četa Mirka Mikića podlegla je tom pritisku pa je, kao i prije sedam dana, prenervozno i u grču ušla u duel. A rival kakav je ĆSM Bukurešt to ne prašta.

Gosti su na startu poveli 3:1, nedugo potom vodili su i 6:2, što je Mikića natjeralo da zatraži tajm-aut. Minut odmora, nažalost, nije urodio plodom jer je uskoro na semaforu pisalo 3:9. Igrao se 14. minut.

Vodili su Rumuni i 10:4, nakon čega je Borac odgovorio sa dva vezana gola. Imao je domaćin i penal za “minus tri”, nije ga iskoristio, što je rival znalački kaznio.

Navijanje sa tribina nije uticalo na goste. Šta više, bili im je motiv više, pa su na odmor otišli sa maksimalnih sedam golova viška, 16:9.

Borac je smogao snage da u nastavku koliko-toliko zaprijeti. Dobra igra u odbrani za rezultat je imala “topljenje minusa”, pa je tako u 42. minutu na semaforu pisalo 16:19. I kada se očekivala drama, bar kada je epilog revanša u pitanju, ĆSM Bukurešt je “dodao gas”.

Brzo se gost “odlijepio” na 24:18 i tako riješio sve dileme oko pobjednika. U završnici su Rumuni stekli i maksimalnih 29:20, nakon čega su Banjalučani uspjeli da ublaže poraz.

Vladan Đurđević je sa sedam golova predvodio Banjalučane. Po tri su postigli Srđan Mijatović, Goran Daničić i Đorđe Čelić. Na drugoj strani, Faruk Vražalić je “brojao” do šest, a Čike Onjejekve do pet.