Derbi bez pobjednika, Zvezda ostala na “plus 15”!

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana u 159. derbiju odigrali su 1:1. Strijelac gola za “crno-bijele” poslije konfuzne situacije u odbrani Zvezde bio je Nemanja Nikolić, dok je domaćina pogodio Milan Pavkov u 74. minuti.

Za lidera srpskog šampionata najvažnije je da su i poslije ovog kola zadržali velikih 15 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala. Aktuelni šampion Srbije ima sedam bodova više od Radničkog iz Niša.

Poslije početnog ispitivanja snaga, prvi šut na utakmici uputio je Rikardo sa 20 metara, ali Borjan nije imao probleme sa tim udarcem.

Prva prilika za Zvezdu je i najkontroverzniji trenutak meča. Poslije ubacivanja sa strane lopta je došla do Bena, koji je zatresao mrežu Stojkovića, ali je pomoćni sudija pokazao da je Ben bio u ofsadju. Iako je niko ni iz Zvezde nije bunio, na usporenom snimku vidi se da ofsajda nije bilo.

U 38. minuti poveo je “parni valjak”. Poslije mnogo odbijanja i konfuzije, na loptu u Zvezdinom šeasnaestercu na loptu su krenuli Borjan, Milunović i napadač Partizana Nikolić, koji je izašao kao pobjednik, te doveo svoj tim u prednost.

Poslije povratka na teren, u 57. minuti Vladimir Stojković pokazao je klasu, te šut Nemanje Milunovića izvadio sa gol-linije.

Deset minuta kasnije malo je falilo da igrači Zorana Mirkovića povećaju prednost poslije greške Zvezdine odbrane. Vujadin Savić promašio je loptu, a u trci između Kosovića i Borjana, za korak je bio brži golman domaćih.

Na poluvremenu je Vladan Milojević uveo u igru Milana Pavkova, a on mu se zahvalio golom. U 73. minuti preciznim udarcem od stativu pogodio je za izjednjačenje.

Do kraja utakmice više nije bilo prilika, ali treba izdvojiti detalj iz 86. minute.

U jedom duelu, Nemanja Nikolić je laktom udario Stojkovića,  nakon ćega je nastala gužva na terenu, a oba igrača su dobila po žutni karton, iako je napadač Partizana zaslužio i crveni karton.