Tenis

Federer stigao do 100 titule!

Švajcarski teniser Rodžer Federer osvojio je jubilarni 100. naslov u karijeri pobijedivši u finalu Dubaija Grka Stefanosa Cicipasa 6:4, 6:4.

Ujedno, ovo je Rodžeru osmi put da slavi u Dubaiju. Stoti ATP trofej u karijeri čekao je još od jesenas i osvajanja titule na turniru u Bazelu. On se tako osvetio Grku za poraz u osmini finala Australijan opena.

Meč je počeo brejkom švajcarskog tenisera. Federer, koji je očigledno naučio lekciju iz Melburna, od prvog poena je krenuo agresivno, bez namjere da dozvoli protivniku da on diktira tempo igre.

I to mu se i isplatilo. Odmah je uspio da povede, a potom i da potvrdi brejk.

Sigurno je držao prednost sve do 5:4, kada je trebalo da servira za set. Poslije 40:0, neočekivano je propustio tri set lopte, potom je dao priliku Cicipasu da vrati brejk i to dva puta, ali se izvukao i dobio prvi set sa 6:4 poslije 37 minuta igre.

U drugom setu, Cicipas je zaigrao nešto bolje, barem nije dozvolio protivniku da dođe do brejka u ranoj fazi seta.

Držao se dobro u prvih osam gemova, a onda je na 4:4 napravio dve lake greške i Federer je stigao do 5:4 i brejka.

Ostalo mu je samo da odservira za pobjedu što je i uradio u gjemu bez izgubljenog poena.

Federer je drugi prema broju naslova u Otvorenoj eri, bolji od njega je samo Džimi Konors sa 109 naslova.