Indijan Vels: Đoković uz malo muke do pobjede (VIDEO)

Novak Đoković je pobjedom započeo nastup u singlu na turniru u Indijan Velsu gdje će pokušati da stigne do rekordne šeste titule na ovom Mastersu.

Njegov protivnik u 2. kolu bio je Bjorn Fratanđelo, američki teniser koji mu se našao na putu i pre tri godine kada je posljednji put trijumfovao u kalifornijskoj pustinji, a ishod je bio isti. Nakon jednog časa i 30 minuta igre najbolji svjetski teniser trijumfovao je sa 2:0, po setovima 7:6(5), 6:2 i došao do svoje jubilarne, 50. pobjede u Indijan Velsu.

Fratanđelo je prije tri godine osvojio prvi set, a i u ovom meču je bio blizu takvog ostvarenja. Prvi je došao do brejka, poveo sa 3:2 i pri rezultatu 5:4 servirao za osvajanje prvog seta.

Nije se izborio sa pritiskom, Đoković je bez izgubljenog poena vratio brejk i izjednačio na 5:5, da bi u taj-brejku došao do vođstva od 1:0. Poveo je Novak sa 4:1, Fratanđelo vezao četiri uzastopna poena i poveo sa 5:4, međutim završnica taj-brejka pripala je Đokoviću, koji je sa tri uzastopna poena osvojio prvi set.

U drugom setu neizvesnosti nije bilo, već u prvom gemu Novak je napravio brejk i vrlo brzo poveo sa 5:1, a za plasman u 3. kolo bila mu je potrebna samo jedna meč lopta.

Iako se očekivalo da će ga u 3. kolu sačekati Nik Kirjos, Australijanac je poražen od Filipa Kolšrajbera, koji će izaći na megdan Đokoviću. Biće to njihov 10. međusobni duel, a Nijemac je trijumfovao samo jednom i to daleke 2009. godine u Parizu.

Riječ stručnjaka: Sva jedinjenja nastala gorenjem piralena su otrovna i kancerogena