Rukomet

Kup BiH: Rukometaši Borca odškrinuli vrata finala

Rukometaši Borca napravili su još jedan veliki korak ka odbrani trofeja u Kupu BiH.

“Crveno-plavi” su u prvom meču polufinala savladali Bosnu u Visokom rezultatom 28:24, te tako odškrinuli vrata finala.

Iako su opterećeni bitkama tri fronta i igranjem u ritmu srijeda – subota, učenici Mirka Mikića smogli su snage da pruže sjajnu partiju i trijumfuju na jednom od “najvrelijih” bh. parketa.

Da su u Visoko došli po pobjedu, Banjalučani su pokazali već u uvodnim minutama susreta. Vrlo brzo su poveli sa 7:3 i tu prednost nisu ispuštali. Pred odlazak na odmor imali su i “plus pet” (14:9), ali je domaćin u finišu smanjio na 10:14.

Borac je i u nastavku diktirao tempo, te održavao vođstvo. Pa ipak, Bosna je u završnici zaprijetila i prišla na smo gol zaostatka, 22:23. Igrao se 51. minut.

No, gosti su imali spreman odgovor. Vrlo brzo se “odlijepili” i na koncu više nego zasluženo slavili.

Revanš, koji se igra za sedam dana u “Boriku”, neće biti samo formalnost. Međutim, Banjalučani su veliki favoriti za prolaz dalje.