Liga šampiona: Barsa i Liverpul izvadili vize za četvrtfinale

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona. Elitnom društvu su se pridružili Liverpul i Barselona.

Na “Alijanc areni” su “redsi” postigli sva četiri gola – 1:3 (1:1). Mane je dva puta matirao Nojera, Van Dajk odličnim skokom pored dvojice igrača postigao gol, a loptu je u sopstvenu mrežu poslao Matip.

Na drugom meču je Barselona bila ubjedljiva protiv Liona – 5:1 (2:0). Mogla je Barsa sve da riješi znatno ranije, prilike su se ređale jedna za drugom. Kutinjo i Mesi su donijeli prednost na poluvremenu. U 58. minutu je Tuar vratio nadu, Lion je prijetio, ali je onda ponovo na scenu stupio Argentinac.

Postigao je novi pogodak u 78. minutu, pa asistirao Pikeu i Dembeleu za, na kraju, ubjedljivu pobedu.

Prije Klopovih i Valverdeovih izabranika u četvrtfinale su prošli Mančester junajted, Totenhem, Juventus, Ajaks, Mančester siti i Porto.