Milošević debitovao porazom, produbljena kriza Partizana

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju od Napretka rezultatom 0:1, u 28. kolu Superlige Srbije.

Savo Milošević debitovao je na ovom susretu kao trener “crno-bijelih” i neće po lijepom pamtiti prvu utakmicu na klupi kluba iz Humske.

“Parni valjak” je doživio četvrti vezani poraz u domaćem šampionatu i nalazi se na četvrtom mjestu sa čak 27 bodova manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

“Crno-bijeli” su odigrali ispod prosjeka, nisu uspjeli da stvore mnogo šansi, a u drugom poluvremenu su promašili i jedaneasterac.

Utakmica je krenula u sporom ritmu. Međutim brzo se rasplamsala igra. Aksentijević je u 18. minutu sjajno prošao po desnom boku, potom je dodao loptu do Đorića, koji je preciznim udarcem savladao Stojkovića.

Nekoliko minuta kasnije domaći fudbaleri oštećeni su za gol. Linijski sudija podigao je zastavicu kod pogotka Endiajea, a na usporenom snimku se vidjelo da fudbaler Napretka nije bio u ofsajdu.

Partizan je bio prilično bezopasan u prvom poluvremenu i zbog toga je u drugom igrao znatno agresivnije. Nagrada za bolju igru došla je u 68. minutu kada je Tošić oboren u kaznenom prostoru.

Loptu je uzeo Gomeš, ali je golman Petrović odbranio jedaneasterac. Minut kasnije arbitar Anđelovski mogao je još jednom da pokaže na “bijelu tačku”, pošto je štoper Petrović igrao rukom, ali je dosuđen samo korner.

Do kraja susreta Partizan je napadao, stvarao je šanse, međutim lopta nije htjela u mrežu, prije svega zahvaljujući golmanu Petroviću, koji je sigurno igrač utakmice.