TOŠK i Sloga u polufinalu Kupa BiH

Fudbaleri TOŠK-a i Sloge iz Gornjeg Crnjelova prvi su polufinalisti Kupa BiH.

Klis je fantastično otvorio meč protiv Sloge i već u osmoj sekundi, preko Amela Bajrića, došao u vođstvo. Ovo je ujedno i najbrži pogodak u istoriji Kupa BiH. Samo sedam minuta nakon toga Matović je nakon kornera izjednačio na 1:1.

U 30. minuti Sloga postiže i drugi pogodak, opet preko Matovića, za preokret od 2:1, a nadu domaćim igračima i navijačima vratio je Bajrić u 80. minuti golom sa bijele tačke za 2:2.

Mnogobrojna publika u Konjicu nadala se da Klis može doći do trećeg pogotka i velikog preokreta, ali u tome nisu uspjeli, pa je Sloga osigurala istorijski prolazak u polufinale. Na kraju meča, igrači obe ekipe dobili su zasluženi aplauz s tribina.

TOŠK je odlično otvorio meč protiv Zvijezde i već u 19. minuti stigli su do vođstva, a strijelac pogotka bio je Hasić. Kalesić je u 39. minuti povećao na 2:0 čime je faktički riješio pitanje pobjednika, dok je treći pogodak postigao Dvedžić u 49. minuti.

Kalesić je nakon lijepog soloprodora pogodio za 4:0, a utješni pogodak za Zvijezdu i konačnih 4:1 postavio je Vučić.