ABA: Majstorica ili kraj?

Košarkaši Crvene zvezde i Budućnosti večeras od 19 časova igraju četvrtu utakmicu finalne serije ABA lige. Trenutni rezultat u seriji je 2-1 za “crveno-bijele”, a ovo im je druga meč lopta, nakon što prvu nisu iskoristili.

Nažalost, u periodu između dvije utakmice u dvorani “Morača” mnogo se više pričalo o drugim temama, nego o samoj košarci. Dugo se čekalo da se vidi kakva će kazna biti za nerede koji su viđeni u trećoj utakmici od strane navijača Budućnosti. Pojavila se vijest da bi dvorana mogla biti prazna, ali to neće biti slučaj.

Kako god, igrači trebaju da se skoncentrišu da utakmicu, što su poručili i iz jednog i drugog tabora.

Izgledalo je da je Zvezda na dobrom putu da ekspresno završi ovu seriju. Poslije dvije ubjedljive pobjede u Beogradu, i u Podgoricu su imali plus 12 u drugoj četvrtini, ali su onda stali. Prednost na poluvremenu je bila pet poena, ali je ona izgubljena već na startu drugog poluvremena, a Budućnost je do kraja bez većih problema uspjela sačuvati prednost i tako smanjiti rezultat u seriji.

Kao veliki hendikep pokazalo se neigranje Peperoglua, kao i već duže vrijeme odsutnog Reglanda, a njih neće biti ni večeras.

Trener šampiona Srbije Milan Tomić pozvao je svoje košarkaše samo da se fokusiraju na teren.

– Moramo da budemo koncentrisani samo na košarku i da se bavimo ovim lijepim sportom. Ekipa je spremna, vodimo 2:1, u ovom trenutku ne treba da razmišljamo o porazu, već da se spremimo dobro utakmicu i završimo finalnu seriju u Podgorici – naveo je Tomić.

Rekored po broju asistencija u ABA ligi Nemanja Gordić zna gdje bi tim iz Podgorice najviše trebao napadati Zvezdu.

– Trudićemo se da nađemo rupe u njihovoj odbrani, da ih pritiskamo spolja. To je naročito bilo dobro u drugom dijelu treće utakmice – jasan je MVP prošlogodišnjeg finala.

Eventualan majstorica igraće se u ponedejljak od 19 časova.