ABA: Zadar o(p)stao u ligi

Košarkaši Zadra i naredne sezone igraće u ABA ligi, dok će MZT baš kao i prošle nastupati u drugoj ABA ligi. U majstorici Zadrani su bili bolji od makedonskog tima sa 86:75 u dvorani “Krešimir Ćosić”.

Najviše zasluga za ovaj trijumf ide bivšem MVP-iju lige Luki Žoriću, koji je u ovaj utakmici ostvario dabl-dabl. Centar Zadrana ubacio je čak 29 poena i imao 10 skokova.

Gosti su samo u prvoj četvrtini vodili u nekoliko navrata, ali su nju izgubili sa čak 11 razlike (29:18). Poslije toga utakmicu su proveli jureći prednost domaćeg tima koja se vratila oko 10 poena razlike. U posljednjoj četvrtini makedonski tim uspio je dva puta da dođe do izjednačenja, ali više od toga nisu mogli.

Tim Ante Nazora ipak je daleko iskusniji i upravo je zahvaljuću iskusnom Vladimiru Dašićem i pomenutim Žorićem osigurao pobjedu, koja automatski znači da će se najbolja regionalna košarka i naredne sezone igrati u dvorani “Krešimir Ćosić”.

Imao je MZT priliku i u ovoj utakmici, ali ne takvu kao i prethodnoj kada su na domaćem terenu imali vodstvo 1-0 u seriji i svoje navijače, ali šut za pobjedu ostao je na obruču (77:78).