Rukomet

Borac opet pobjeđuje, Lokomotiva pregažena u “Boriku”

Rukometaši Borca brzo su zaboravili evropsku eliminaciju, te su se dopadljivom predstavom vratili na pobjednički kolosjek.

“Crveno-plavi” su u odgođenoj utakmici 20. kola Premijer lige BiH pred svojim navijačima lako izašli na kraj sa Lokomotivom, koju su savladali rezultatom 34:22 (15:9).

Bio je to 13. trijumf učenika Mirka Mikića kojim su se drugoplasiranoj visočkoj Bosni približili na tri boda, s tim da imaju i utakmicu manje.

U kojem pravcu će se kretati meč u “Boriku”, dalo se naslutiti već poslije pet minuta igre, kada je na semaforu pisalo 4:0. Brčaci su prvi gol postigli tek u sedmom minutu, i to sa penala (4:1).

Zatim je uslijedila još jedna ubitačna serija domaćih, ovog puta 6:1. Tako je u 14. minutu rezultat glasio 10:2. Pa ipak, u periodu koji je uslijedio gosti su uspostavili ravnotežu u igri, te su do odlaska na odmor uspjeli da smanje “minus” na podnošljivih šest pogodaka.

Ako su tada još i postojale dileme oko pobjednika, one su otklonjene već u prvih pet minuta nastavka. Za to vrijeme Mikićeva četa je nizom 4:0 prvi put stekla dvocifrenu prednost (19:9) i više se nije osvrtala.

Iako je mladi trener šansu pružio svim igračima, prednost je konstantno rasla. Borac je maksimalnih “plus 14” imao u 49. minutu, kada je semafor pokazivao rezultat 27:13.

Banjalučane je do pobjede predvodio sjajni Vladan Đurđević, koji je svih 10 golova postigao u drugom dijelu. Milan Dakić je šest puta pogodio metu, dok je Slađan Subotić upisao deset odbrana.

Njegov kolega na drugoj strani, Dejan Mihajlović, ostvario je šest uspješnih intervencija. Siniša Purić je dao četiri pogotka.