Finale se nastavlja: Zvezda krenula pa stala, Budućnost smanjila na 1-2

Košarkaši Crvene zvezde nisu uspjeli u trokoraku da okončaju finalnu seriju ABA lige.

Nakon dvije ubjedljive pobjede u Beogradu, “crveno-bijeli” su u Podgorici poraženi od Budućnosti rezultatom 72:80.

Četvrti meč igra se u petak, takođe u “Morači”, od 19 časova. Eventualna majstorica zakazana je za ponedjeljak, u hali “Aleksandar Nikolić” (19).

Gosti su u treći duel serije ušli osokoljeni sjajnim izdanjima pred svojim navijačima. I, “gurali” su prilično dobro 22, 23 minuta. Čak ih nije poremetio ni incident između prvog i drugog kvartala, kada su bili na udaru domaćih navijača. Utakmica je nakratko bila i prekinuta.

Zvezda je u prvom poluvremenu imala i 12 koševa viška, na velikom odmoru vodila 50:45, a u 23. minutu na semaforu je pisalo 45:52. I tada kao da je izašla sa parketa.

Budućnost je agresivnost u odbrani podigla na mksimum. Pogodila neke bitne šuteve, dok je rival počeo da promašuje i one otvorene.

Za tili čas, četa Jasmina Repeše je napravila seriju 15:1 i preokrenula rezultat. Na posljednjem predahu imala je solidnih osam koševa viška (66:58), koje je u završnom kvartalu, uz manje probleme, i zadržala.

Najefikasniji kog gostiju bio je Kej Si Rivers, koji je postigao 19 poena, ali sve u prvom poluvremenu. Bili Beron je uz loš procenat šuta dodao 12, a Filip Čović deset koševa. Izostao je učinak Ognjena Dobrića (pet) i Dejana Davidovca (bez pogotka).

Na drugoj strani, Noris Kol je “brojao” do 20, Koti Klark je upisao 14, a Edvin Džekson 10 poena.