Hokejaši Srbije osvojili zlato i plasman u Prvu diviziju (VIDEO)

Reprezentacija Srbije osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu Druge divizije A grupa.

Na taj način sepski hokejaši plasirali su se u Prvu diviziju i tako ponovili najveći uspjeh srpskog reprezentativnog hokeja koji je ostvaren 2009. u Novom Sadu.

U odlučujućem meču Srbija je pobijedila Španiju poslije prave drame, nakon boljeg izvođenja penala sa 3:2 (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0).

Treba istaći da su srpski hokejaši imali i malo sreće, jer je u osvajanju prvog mjesta doprinio i trijumf Hrvatske protiv Australije u posljednjem kolu 2:1. Srbija je povela u petom minutu, strijelac je bio Aleksa Luković poslije dodavanja Stefana Ilića i Marka Brkušanina.

Mreže su do kraja prve trećine mirovale, a onda su Španci u 27. minutu stigli do izjednačenja. Gol je postigao Gaston Gonzalez poslije asistencija Betrana i Fuentesa. Žestoka borba vodila se u nastavku.

Sve je prštalo na ledu Pionira od snažnih duela, a iako su srpski hokejaši imali inicijativu Španci su uspjeli da naprave preokret. Uglješa Novaković je isključen na dva minuta, prednost igrača više Španci su krunisali drugim golom, a strijelac je bio Oriol Rubio u 47. minutu.

To nije pokolebalo srpske oklopnike koji su nastavili da se bore. Nizali su se šutevi i šanse srpske reprezentacije u finišu, a nagarda za veliki trud stigla je samo 28 sekundi prije kraja.

Stefan Bošković je sa poprilične udaljenosti uputio veoma snažan šut, španski golman bio je nemoćan, a pak je završio u mreži za veliku radost naših hokejaša i navijača na tribinama. Meč je ušao u produžetak, Srbija je imala par izglednih šansi, ali nije bilo promjene rezultata.

U posljednjoj seriji penala Marko Brkušanin je bio precizan, a srpski golman Arsenije Ranković odbranio je penal i veliko i zasluženo slavlje na tribinama je moglo da počne.

Malić: Sud je pokazao ko je ovlašteno lice u Rukometnom savezu Srpske

Hoće li Junajted do titule pogurati najvećeg ili gradskog rivala?

Poznati svi polufinalisti Istoka, Lilard poslao Oklahomu na odmor (VIDEO)

Zašto je važno da Ajaks osvoji LŠ: Pobjeda fudbala nad novcem