Krupa pobjegla sa dna, trijumf i Zvijezde 09, Radnik u nadoknadi ispustio tri boda

Krupi je pobjeda u ovom duelu bila neophodna i tako se tim Slobodana Starčevića i postavio u ovom susretu od prve minute.

Napadačka igra domaćim se itekako isplatila i već je nakon 25 minuta igre Krupa imala dva gola prednosti. Prvo je u 16. minuti za 1:0 pogodio sjajni Mandić, a zatim je Brtan u 25. minuti povećao prednost Krupe na 2:0.

Čelik se nakratko uspio vratiti u utakmicu. Igrala se 39. minuta kada je Haris Dilaver iskoristio grešku odbrane domaćih i pogodio je za 2:1.

Međutim, radost gostiju je trajala svega jedan minut. Već u narednom napadu Krupa postiže i treći gol, a ovog puta je zabio Babić za sjajnih 3:1 na poluvremenu.

Čelik je krenuo ofanzivno u nastavku. Bili su Zeničani mnogo bolji tim i golom Okića u 51. minuti su došli do smanjenja rezultata na 3:2.

Imao je gostujući tim nekoliko opasnih napada i nakon ovog gola. Međutim, nisu ih uspjeli iskoristiti, da bi Krupa u 67. minuti došla do novog gola. Aganspahić samo što je ušao u igru pogađa za 4:2.

Aganspahić je u 77. minuti završio svu priču u ovom meču. Pogodio je napadač Krupe za konačan rezultat meča od 5:2.

Zvijezda 09 je u 26. kolu Premijer lige dočekala Mladost Doboj Kakanj i slavila je pobjedu rezultatom 2:1.

Od samog početka ovog meča se igralo veoma otvoreno sa obje strane. Oba tima su imala svoje šanse, ali je Zvijezda svoje koristila.

Do vodstva je domaći tim došao u 26. minuti. Brkić je sjajno uposlio Miljana Govedaricu koji pogađa za 1:0 i veliku radost domaćih fudbalera.

Nije Zvijezda stala sa napadima. Bili su mnogo bolji tim na terenu, a konstantni ataci ka golu Emila Velića su im se isplatili u 43. minuti kada je domaći stigli i do drugog gola.

Još jedna fantastična akcija domaćih je to bila, a završio ju je Marko Anđić za prednost od 2:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Gosti su u nastavku krenuli ofanzivnije, a takva igra im se isplatila u 55. minuti. Nakon kornera pogodio je Nemanja Anđušić za 2:1 i povratak gostujućeg tima u meč.

Mladost je potpuno zaustavila napade Zvijezde u drugom poluvremenu. Uvukla se nervoza u domaće redove i ovaj tim nije uspio kreirati gotovo ništa pred golom Emila Velića u nastavku, da bi u 75. minuti gosti imali veliku šansu za poravnanje.

Guzina je napravio dar-mar u odbranu, uposlio je Boju, ali ovaj sa svega nekoliko metara loptu šalje pored gola Zvijezde i ostalo je 2:1. Huseinbašić je u finišu također promašio zicer za domaće i ostalo je 2:1 do kraja.

Fudbaleri Radnika bili su na pragu pobjede u Tuzli. Od 62. minute vodili su golom Hadžića, da bi Stojčev evrogolom izjednačio u 91. minuti.

U derbiju kola Zrinjski je slavio sa 1:0 protiv Željezničara i tako prišao lideru Sarajevu na samo tri boda zaostatka, uz utakmicu više.