Kup BiH: Sarajevo prejako za Slogu, i Široki blizu finala

Jedini preostali predstavnik Srpska u Kupu BiH, Sloga, nije uspjela da naprave još jedan podvig u najmasovnijem takmičenju.

Fudbaleri iz Gornjeg Crnjelova su u prvom meču polufinala, koji je igran na Gradskom stadionu u Bijeljini, ubjedljivo poraženi od Sarajeva rezultatom 1:4.

Tako će revanš, koji se igra 10. aprila, po svemu sudeći predstavljati samo formalnost.

“Bordo” nije želio ništa da prepusti slučaju, te je već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika. Igrao se 12. minut kada je Amar Rahmanović, na asistenciju Rifeta Kapića, pogodio za 0:1. U 27. minutu na semaforu je pisalo 0:2, nakon što je mrežu zatresao i Haris Handžić.

Vukašin Benović je u 38. minutu srušio Rahmanovića u kaznenom prostoru, a sudija Ermin Sivac je pokazao na “kreč”. Domaći golman Boriša Bodiroga odlično je reagovao i odbranio udarac koji je izveo Krste Velkoski. Pa ipak, lopta se odbila kapitenu Sarajeva, koji je iz drugog poklušaja pogodio metu (0:3).

Početkom drugog dijela igre u strijelce se upisao još jedan gostujući igrač, Aladin Šišić, da bi tačku na i stavio Elmin Hadžikadunić, pogotkom za 1:4 u 69. minutu.

I u drugom polufinalu slavio je favorit. Široki Brijeg je pred svojim navijačima bio bolji od TOŠK-a sa 2:0, na krilima sjajnog Dražena Bagarića.

Dvostruki strijelac je u 39. minutu postigao evrogol, sjajnim udarcem sa dvadesetak metara. Trijumf je potvrdio pogotkom u 76. minutu, nakon asistencije Josipa Ćorluke.