LE: Ajntraht pao u Lisabonu, Arsenalova lekcija Napoliju

U prvim utakmicama četvrtfinala Lige Evrope bilo je mnogo uzbuđenja i golova, a pobjede su ostvarili Benfika, Arsenal, Čelsi i Valensija.

Najviše pažnje privlačili su okršaji u Lisabonu i Londonu. U fokusu su bili i srpski fudbaleri, a Luka Jović je nastavio golgetersku seriju.

Bijeljinac igra najbolju sezonu u životu, među najtraženijim je mladim igračima i trener Adi Hiter mu je i sinoć dao zadatak da vodi navalu Ajntrahta u tandemu sa Antom Rebićem.

Benfika je imala igrača više punih 70 minuta i to je pretvorila u trijumf od 4:2. Imaće tako lider portugalske Superlige prednost pred gostovanje za šest dana u Njemačkoj, ali još je sve otvoreno.

Takođe, Arsenal je ostvario odličan rezultat pred revanš u Italiji, a izabranici Unaja Emerija su sav posao oko pobjede od 2:0 završili u prvom poluvremenu.

Rezultati prvih utakmica četvrtfinala: Arsenal – Napoli 2:0, Benfika – Ajntraht 4:2, Slavija Prag – Čelsi 0:1, Viljareal – Valensija 1:3.