LE: Ajntraht preokrenuo protiv Benfike, dalje se plasirali Čelzi, Arsenal i Valensija

U polufinalu Lige Evrope sastaće se Ajntraht Frankfurt i Čelzi, te Arsenal i Valensija. Od daljeg takmičenja oprostili su se Slavija Prag, Benfika, Napoli i Viljareal.

Svi klubovi osim Benfike, koji su u prvim utakmicama ostvarili pozitivan rezultat, bez većih problema odradili su posao i u revanšu.

Što se tiče portugalskog tima, skupo su ih koštala dva gola primljena u Lisabonu. Iako su dali čak četiri, sa igračem višu nisu smjeli primiti dva i sada im se to vratilo. Ajtraht je pobijedio sa 2:0 na domaćem terenu, te sasvim zasluženo otišao u polufinale. Golove za njemački tim postigli su Filip Kostić na asistenciju Mijat Gaćinovića u 37. i Sebastian Rode na asistenciju Ante Rebića u 67. minuti.

Benfika je imala priliku za prolazak u 85. minuti, al je Salvio slabo šutao, nedovoljno da se savlada Trap.

Čelzi je poslije 1:0 u gostima, kod kuće savladao Slaviju iz Praga sa 4:3. Dvostruki strijelac je bio Pedro, jedan je dao Žiru, dok je Deli postigao autogol. Na drugoj strani, dva puta je pogađao Sevcik i jednom Soucek.

Drugi engleski tim Arsenal lako je izašao na kraj sa Napolijem, koji je najblaže rečeno razočarao u ovom dvomeču. Italijanski tim je napadao u početku, stvorio nekoliko prilika, koje nije iskoristio. Kao kazna stigao je gol Lakazeta iz slobodnog udarca u 36. minuti. To je bio ujedno i jedini gol na utakmici, jer su se Napolitanci  poslije toga predali.

Valensija je u španskom okršaju još jednom bila bolja od Viljareala. Poslije 3:1 u gostima, “šišmiši” sa dva gola Latora i Pareha lako došli do polufinala.