“Metla” Primorske protiv MZT-a za plasman u ABA ligu

Sikst Primorska je sa 3-0 u seriji “počistila” MZT Skoplje Aerodrom u finalu plej ofa ABA 2 lige i tako se domogla četvrtog trofeja u svojoj tri godine kratkoj istoriji.

Takođe se plasirala i u prvi rang regionalnog takmičenja. Rezultat u posljednjoj utakmici, odigranoj u prestonici Makedonije, bio je 61:66.

Primorska je nakon dva trijumfa na svom terenu otišla u Skoplje po “brejk” i već u prvom meču u dvorani “Jane Sandanski” iskoristila meč loptu.

Treći meč finalne serije plej-ofa druge ABA lige ujedno je bio i najneizvjesniji, ali je Primorska i ovoga puta pokazala da je viša klasa u odnosu na ostatak takmaca u ovom rangu takmičenja.

Gosti su najprije stekli ogromnu prednost, ali su u posljednjem kvartalu dozvolili MZT-u da se vrate u život i da utakmicu uvedu u neizvjesnu završnicu. Sve je riješeno poslije blokade Čakaruna na 16 sekundi prije kraja, poslije koje je Hodžić uspješno završio kontru i odveo goste na +5 sedam sekundi prije kraja.

Marko Jagodić Kuridža vodio je Primorsku do trijumfa u Skoplju sa 17 poena i 14 skokova, a Lens Haris ga je pratio sa 14 poena i četiri skoka.

Na drugoj strani dominirali su Andrija Bojić (20 poena,, osam skokova) i Džejms Vudvard (18 pts).

Primorska je sezonu u drugoj ABA ligi završila sa skorom 25-2 i potpuno zasluženo obezbijedila plasman u viši rang gdje će naredne sezone sa Krkom braniti čast slovenačke košarke.

Recimo i to da je ovo treći trofej Sikst Primorske ove sezone. Klub iz Kopera osvojio je slovenački Kup i Superkup, a imaće šansu da se nadmeće i za titulu prvaka Slovenije.

Treba istaći i to da je drugu sezonu za redom prvo mjesto u drugoj ABA ligi osvojio slovenački sastav, pošto je Krka prije godinu dana na fajnal-foru u Čačku došla do plasmana u ABA ligu.

Skopskom MZT-u ostaje da se pripremi za baraž mečeve sa Zadrom i da pokuša da se vrati u elitni rang regionalnog takmičenja.