Nakon velike borbe, Nadal u trećem kolu Barselone

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo turnira u Barseloni, pošto je poslije velike borbe i tri seta pobijedio Leonarda Majera.

Drugom teniseru svijeta za trijumf je bilo potrebno skoro tri sata, a na kraju je slavio rezultatom 6:7 (7), 6:4, 6:2.

Nadal je igrao veoma loše u prvom setu i Argentinac je znao kako to da kazni. Poslije dvanaest gemova nismo imali pobjednika, koji je odlučen u taj-brejku.

Tamo je Španac imao dvije set lopte, jednu i na svoj servis, ali nije uspio da slomi otpor Majera, kojem pripada prvi set (9:7).

Rafa nije briljirao ni tokom drugog seta, dosta se mučio u razmjenama, nije izgledao na sebe, ali je došao do ranog brejka, a potom i seta (6:4).

U odlučujućem periodu igre teniseri su sigurno startovali, međutim od rezultata 2:2, Španac je preuzeo kontrolu, dobio četiri gema zaredom i tako došao do pobjede (6:2).

Nadal će u trećem kolu igrati protiv Davida Ferera, koji je dobio “vajld-kard” za ovaj turnir.