Partizan “pao” u Nišu, Radnički u trci za titulu! (VIDEO)

Fudbaleri Radničkom su na svom Čairu savladali Partizan u derbi utakmici drugog kola plej-ofa Super lige Srbije, rezultatom 3:1.

Izabranici Nanada Lalatovića su na početku drugog dijela stekli dva gola prednosti i održali je do kraja susreta.

Partizan je bio prično oslabljen na ovom meču. Zbog suspenzije nisu nastupili Stojković i Nemanja R. Miletić, zbog straha od iste pred vječiti derbi Pavlović, Urošević i Šćekić, dok je trener Milošević odmarao Zakarića i Tošića.

Prvu priliku na meču imao je Radnički preko Stojanovića. Golman Partizana Kljajić je kratko odbio loptu nakon centaršuta sa desne strane pravo na nogu iskusnog veziste, ali je Stojanović sa 12, 13 metara šutirao pored gola.

Novi hendikep za Partizan dogodio se sredinom prvog dijela, kada je štoper Mark Valijente morao da napusti teren zbog povrede. Umjesto Španca je nakon dužeg vremena je zaigrao Svetozar Marković.

U prvom poluvremenu se igralo između dva šesnaesterca, ali nije bilo ozbiljnijih šansi ni na jednoj ni na drugoj strani.

Kada se se očekivalo da će se poluvrijeme završiti bez golova, Đorđe Ivanović je doveo Partizan u vođstvo. Ofanzivni vezista “crno-bijelih” je sjajno primio loptu nakon pasa, prevario svog čuvara i smjestio loptu iza Ristića.

I to nije bilo sve. Na samom isteku drugog minuta nadoknade sudija dosudio slobodan udarac za domaće, a Saša Stojanović je sjajno plasirao loptu sa 18 metara u rašlje Kljajićevog gola za izjednačenje.

Brodolom Partizana dogodio se na startu nastavka. Prvo je Petar Grbić u 48. minutu uputio nešto između šuta i centaršuta i lopta je završila iza Kljajićevih leđa. U Partizanu smatraju da je Ranđelović, koji je bio u ofsajdu smetao Kljajiću. Sudija Bojan Nikolić se nije dvoumio i Radnički je poveo sa 2:1.

Rikardo je umalo odmah poravnao skor, ali je uslijedio novi šok za goste. Nemanja G. Miletić je napravio grešku, lopta je stigla do Todorovskog, koji je uposlio Ranđelovića, a ovaj iskosa sa desne savladao Kljajića.

Partizan je pokušavao da smanji rezultat, ali vrijeme je prolazilo bez izglednih prilika. Đorđe Ivanović se dva puta našao u šansi.

Za “crno-bijele” je na ovom meču debitovao dugo očekivani Musa Ndžaje, ali nije puno pokazao. Do kraja vrijedi istaći pokušaj Miletića i intervenciju Ristića.

Radnički nakon ove pobjede zaostaju četiri boda za Zvezdom. Partizan je treći sa 11 manje od Radničkog i očekuje ga grčevita borba za izlazak u Evropu sa ekipama Čukaričkog i Mladosti iz Lučana.

Tipsarević najavio kraj karijere: Posljednji nastup u novembru!