Poznati svi polufinalisti Istoka, Lilard poslao Oklahomu na odmor (VIDEO)

Košarkaši Portlanda su zabilježili četvrtu pobjedu u prvoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije protiv Oklahome i time obezbjedili nastavak takmičenja.

Fenomenalnu partiju je pružio plejmejker ekipe iz Oregona Demijen Lilard, ubacio je 50 poena i uključujući i trojku šutem sa više od jedanaest metara, preko najboljeg defanzivca Tandera Pola Džordža, u posljednjoj sekundi meča za konačnih 118:115.

Lider Portlanda je za 45 minuta na parketu pogodio 10 trojki iz 18 pokušaja, a upisao je sedam skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte.

Najveću podršku je imao u Si Džeju Mekalumu i Mou Harklesu, koji su dodali po 17 poena, dok je Enes Kanter zabilježio dabl-dabl sa po 13 poena i skokova.

Za Oklahomu je Pol Džordž upisao 36 poena i devet skokova, Rasel Vestbruk je imao tripl-dabl (29+14+11), dok je Denis Šruder sa klupe dodao 17 poena.

Košarkaši Filadelfije pobijedili su Bruklin u petom meču prve runde plej-ofa Istočne konferencije NBA – 122:100 (32:15, 28:16, 35;33, 27:36).

Ukupan rezultat u seriji je 4:1.

Naredni rival ekipe za koju nastupa srpski reprezentativac Boban Marjanović biće Toronto, koji je istim rezultatim (4:1) eliminisao Orlando.

Poslije poraza u susretu broj jedan, Filadelfija je zabilježila četiri pobjede u nizu. Posljednja utakmica riješena je već u prvoj četvrtini koju je domaćin dobio sa 32:15, zatim je u sličnom ritmu završio i drugu, da bi od poluvremena dozvolio sebi malo i da se opusti, što su Netsi iskoristili da bar ublaže poraz.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Džoel Embid sa 23 poena, 13 skokova i dvije asistencije, Ben Simons je postigao 13 poena, uz pet skokova i šest asistencija, Tobijas Heris je imao učinak od 12 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Boban Marjanović je igrao 14 minuta, postigao je sedam poena (3-5 iz igre), sedam skokova i četiri asistencije.

Najefikasniji u poraženom timu bio je Rondi Holis-Džeferson sa 21 poenom, a poraz je ublažio i Keris Levert sa 18 poena. Bruklin je u posljednjoj četvrtini postigao više koševa nego u prve dvije zajedno, ali to mu je bilo dovoljno samo da ne doživi katastrofu koja je mogla da se nasluti na početku susreta.

Košarkaši Toronta pobjedili su u petom susretu prvog kola plej-ofa Istočne konferencije ekipu Orlanda sa 115:96.

Reptorsi su na taj način okončali seriju u svoju korist rezultatom 4:1 i plasirali se u polufinale na Istoku gdje ih očekuje sudar sa Filadelfijom.

Nijednog momenta nije dolazilo u pitanje ko će biti pobjednik petog meča. Toronto je od samog starta zaigrao odlično, i praktično već poslie prvih 12 minuta stekao veliku prednost.

Reptorsi su prvu četvrtinu dobili rezultatom 35:19, da bi potom na poluvreme otišli sa ubjedljivih 20 poena prednosti, (67:47).

Bili su dobri i u trećoj četvrtini, održavali su rezliku, da bi na startu posljednje dionice imali nedostižnih +31 – 101:70 poslije čega je došlo do malog opuštanja, pa je Orlando uspio da ublaži poraz i svede ga na 19 poena razlike.

U pobjedničkom timu ponovo su kao i u prethodnom duelu dominirali Kavaj Leonard i Paskal Siakam.

Leonard je susret završio sa 27 poena, sedam skokova i dvije asistencije, dok je Siakam postigao 24 poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Kajl Louri je postigao 14, Norman Pauel 11, a Serž Ibaka deset poena.

U ekipi Orlanda, najefikasniji je bio Di Džej Ogastin sa 15, Terens Ros i Ves Ivundu su postigli po 12, Aron Gordon 11, a Ivan Furnije deset poena.