Premijer liga BiH: Borac slavio nad Slogom

Rukometaši Borca su večeras, u napetoj zavšnici zaostale utakmice 21. kola Premijer lige BiH, savladali večeras starog rivala Slogu iz Doboja 30:29, i vratili se na pobjednički kolosijek.

U veoma neobičnoj utakmici, sa mnogo preokreta, navijači u dvorani “Borik” prisustvovali su uzbudljivoj završnici i slavlju svojih miljenika.

U prvih pet minuta igralo se gol za gol, da bi gosti u šestom minutu prvi put došli do dva gola razlike, 5:3. Greškama u napadu “crveno-plavi” su omogućili protivnicima da na isteku osmog minuta odu na plus tri, 7:4. Tada Mirko Mikić traži tajm-aut, nakon kojeg su njegovi izabranici bolje zaigrali u napadu i u 17. minutu, pogotkom Rađenovića iz sedmerca, stigli do izjednačenja, 10:10, a minut kasnije i do potpunog preokreta, 11:10. Razbranio se na golu Subotić, koji je zamijenio Ljubišića, što je dalo dodatni motiv njegovim saigračima. Do kraja poluvremena raspucali su se domaći i na odmor otišli sa zalihom od pet golova, 19:14.

Furiozan start Dobojlija na početku nastavka. U prva tri minuta igrači Sloge postigli su isto toliko golova i pripli na 19:17. Minutom odmora reaguje Mirko Mikić, ali to nije mnogo promijenilo odnos na terenu. U narednih 10-ak minuta vidjeli smo izjednačenu igru, da bi u 43. minutu gosti prišli na minimalnih 21:20, a u 49. minutu ponovo došli u prednost 24:23. Neshvatljive greške u napadu iskoristili su igrači Sloge i u dva minuta dolaze do zalihe od četiri gola, 27:23. Ipak, triler završnica pripala je rukometašima Borca m:tel, koji su ne samo stigli, već i prestigli i slavili važnu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Borca bio je Bojan Rađenović sa osam golova, dok je Goran Daničić postigao dva manje. Slađan Subotić zaustavio je 10 šuteva .

Na drugoj strani šest pogodaka postigao je Vukašin Zekić, a Milutin Bogdanović skupio je devet odbrana.

Tako se slavi prvi gol u istoriji, nema veze što je 27:1 (VIDEO)

Transfer ljeta: Potpisali igrača, shvatili da je pogrešan, pa mu uručili otkaz

Mehaničari Red Bula postavili svjetski rekord u brzini mijenjanja pneumatika (VIDEO)