Zvezda savladala Radnički i došla na korak do titule

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Radnički iz Niša sa 3:0, u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića ovim trijumfom došli su veoma blizu odbrane šampiona titule, pošto sada imaju sedam bodova više na šest kola do kraja prvenstva.

Utakmica je riješena u prvom poluvremenu kada su “crveno-bijeli” dva puta sa penala zatresli mrežu golmana Ristića.

Prvo je Ričmond Boaći u 23. bio siguran sa bijele tačke, a potom je El Fardu Ben u drugom minutu nadoknade poslao loptu iza leđa čuvara mreže Radničkog.

Oba puta prethodio je neoprezan start gostujućih fudbalera i sudija Novak Simonović nije imao sumnju i pokazao je na bijelu tačku.

Radnički je igrao dobro u prvom periodu igre, a možda najbolju imali su u 25. minutu kada je Crnomarković šutirao glavom, a Borjan odličnom paradom odbranio njegov udarac.

Sa rezultatom 2:0 otišlo se na pauzu od petnaest minuta.

Na startu drugog poluvremena Zvezda je uspjela da postigne i treći gol. El Fardu Ben je u 60. minutu asistirao ka Boaćiju, koji je poslao loptu u suprotan ugao i tako savladao Ristića.

Ovom golu prethodila je sumnjiva situacija, pošto je prilikom dodavanja Bena za Boaćija, napadač Zvezde bio u nedozvoljenoj situaciji (u liniji ili ispred štopera Radničkog).

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka i Zvezda je zabeležila novu pobjedu u Superligi Srbije.