Borac pružio dobar otpor, ali nedovoljan da bi se savladala Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u neizvjesnoj utakmici ekipu Borca u Čačku rezultatom 77:67 u petom kolu Košarkaške lige Srbije.

Borac sjajno otvara utakmicu, a glavna uloga pripala je njihovom centru Đorđu Majstoroviću, koji je pravio velike probleme Dušanu Ristiću i Majku Odžu, pošto je za 10 minuta ubacio devet poena centarskom dvojcu Zvezde.

Borac je imao i dvocifrenu razliku u jednom momentu, ali je na kraju prvi period dobila sa šest poena prednosti.

Odmah u prvom napadu druge četvrtine Ognjen Dobrić je prodao loptu, što je Borac znao da iskoristi. Majkl Odžo je u jednom od narednih napada uspio da se lijepo snađe u reketu i snažno zakuca pored Majstorovića.

U ovoj četvrtini smo vidjeli jednu interesantnu situaciju. Spetljali su se Odžo i Dobrić i lopta je nakon jednog promašaja igrača Borca ušla u koš pa su poeni pripisani kapitenu Marinoviću, koji nije ulazio u igru.

Branko Lazić je imao sjajnu četvrtinu, ubacio je osam poena nakon što su ga ostavljali samog i pomogao je Zvezdi da dođe do izjednačenja pred kraj poluvremena, ali je Borac zahvaljujući Čarapiću i Kočoviću zadržao prednost pred odlazak na veliki odmor.

Crvena zvezda nijednom nije bila u vođstvu tokom prvih 20 minuta košarke. To se promijenilo već u trećoj dionici, pošto su nakon sjajne sekvence Lazića i Riversa “crveno-bijeli” došli do prve prednosti. Čak su uspjeli i da je održe, uprkos sjajnoj šuterskoj večeri koju je demonstrirao tim Jovice Arsića.

Primjera radi, Ilija Đoković je za tri četvrtine ubacio pet trojki, a na drugoj strani još čudniji podatak – najefikasniji igrač Zvezde u dosadašnjem djelu KLS, Dušan Ristić, nije imao nijedan postignut poen.

U posljednjoj dionici, Zvezda je pokazala zašto je bila favorit i u jednoj itekako neizvjesnoj četvrtini uspjela da izađe kao pobjednik i da na kraju ostvari trijumf čak i na prvi pogled lako, iako je bilo sve sem toga.

Na kraju, Zvezda je rezultatom 77:67 zasluženo pobijedila Borac i stigla do pete pobjede u KLS–u. Najefikasniji je bio Kej Si Rivers sa 18 poena, koliko je postigao i Branko Lazić, a zanimljivo je da je Dušan Ristić ostao na nuli.

U redovima poražene ekipe, sjajnu je partiju pružio Ilija Đoković sa 22 poena od čega je čak 18 došlo van linije 6,75 i uz to je imao dvije asistencije i pet skokova, dok je Đorđe Majstorović ostao na devet iz prve četvrtine.