Borcu titula i povratak u Premijer ligu BiH!

Fudbaleri Borca šampioni su Republike Srpske u fudbalu! Izabranici Darka Vojvodića trijumfom u Prijedoru nad Rudarom 3:1 u meču petog kola Lige za šampiona Prve lige Republike Srpske i matematički su obezbijedili krunu u fudbalu Srpske, te izborili povratak u Premijer ligu BiH.

U prvom poluvremenu je viđena oprezna igra sa obje strane, sa dosta prekida i jakih duela, ali bez pogodaka.

Zato su u drugom poluvremenu strijelci bili mnogo raspoloženiji.

Gosti su u vođstvo došli u 60. minutu golom Igora Aničića, a nakon deset minuta igre u strijelce se upisao i Vladan Danilović.

„Rudari“ su do kraja susreta smanjili zaostatak pogotkom Nemanje Pekije u 83. minutu, ali nisu imali snage za poravnanje. Zato Borac jeste za još jedan gol.

U 89. precizan je bio Aničić za svoj drugi gol danas i konačnih 1:3.

U šestom kolu Lige za šampiona Prve lige Republike Srpske Borac će narednog vikenda dočekati Slogu iz Gornjeg Crnjeleva na Gradskom stadionu u Banjaluci.